Bundesliga, 4. kolo, 20.09.2024, 20:30 h
Augsburg 2:3 Mainz 05
Mainz 05

Mainz do prve ovosezonske pobjede, Labrović tri puta po loptu u mrežu

Branimir Korać, HINA • petak, 20.09.2024.

Nogometaši Mainza stigli su do prve ovosezonske pobjede. Gostovali su kod Augsburga i slavili s 3:2. Nediljkjo Labrović i Kristijan Jakić kod domaćina su bili od prve minute na terenu.

U prvom ogledu četvrtog kola Bundeslige nogometaši Mainza su upisali premijernu pobjedu, slavili su kod Augsburga 3:2.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U udarnoj momčadi Augsburga su se našla dvojica hrvatskih igrača, vratar Nediljko Labrović i Kristijan Jakić koji je zamijenjen u 62. minuti.

Utakmica je počela šokantno za Augsburg jer su gosti nakon petnaest minuta imali dva gola prednosti. Sieb je zabio u 13., a Burkardt u 15. minuti. Vratio se Augsburg u igru u 25. minuti nakon što je Schlotterbeck pogodio suparničku mrežu, a uskoro nakon toga su uslijedili novi povoljni događaji za domaćina. U 33. i 35. je žute kartone zaradio Amiri i Mainz je ostao s desetoricom.

Unatoč igraču manje Mainz je u 49. minuti opet došao do dva gola prednosti, a novi je pogodak ovog petka dao Burkardt. Augsburg se vratio u 57. kada je Essende pogodio za 2:3, ali je isti igrač pocrvenio u 70. pa su se snage ponovno ujednačile na travnjaku.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao i Mainz je time preskočio večerašnjeg suparnika na ljestvici.

U subotu se sastaju Heidenheim - Freiburg, Werder - Bayern, Union Berlin - Hoffenheim, Bochum - Holstein Kiel i Eintracht - Borussia (M), dok su nedjeljni parovi Bayer - Wolfsburg, Stuttgart - Borussia (D) i St. Pauli - Leipzig. test