Torino barem privremeno na vrhu ljestvice, Sosa odigrao svih 90 minuta

HINA, Petar Jenjić • subota, 21.09.2024.

Sinoć su odigrana prva dva susreta petog kola talijanske Serie A. Do nove pobjede stigao je Torino na gostovanju kod Verone, dok je Empoli slavio kod Cagliarija...

Nogometaši Torina pobijedili su u gostima Veronu 3:2 u dvoboju petog kola talijanske Serie A, čime su barem privremeno stigli na sam vrh ljestvice.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Torino je na ovom gostovanju imao pogodnost jer je već od 21. minute imao igrača više nakon isključenja Dawidowicza.

Poveli su gosti u 10. minuti golom Sanabrije kojem je sjajno petom asistirao Zapata. Izjednačio je Kastanos koji je odlično pogodio s vrha šesnaesterca, ali to je bilo skoro sve od domaćina.

Zapata je potom u 33. zabio glavom za 2:1, dok je Che Adams potvrdio pobjedu Torina golom u 79. minuti. Mosquera je u 93. minuti postigao drugi gol za Veronu, ali bilo je tad već kasno za domaćina.

Hrvatski reprezentativac Borna Sosa je odigrao cijelu utakmicu za Torino, dok je Domagoj Bradarić ostao kroz cijeli dvoboj na domaćoj klupi za pričuve.

Novi su uspjeh na startu nove sezone upisali nogometaši Empolija, u prvom ogledu petog kola pobijedili su u gostima Cagliari s 2:0. Empoli je tako i dalje bez poraza u sezoni. Ima dvije pobjede i tri remija te se trenutačno nalazi na trećem mjestu ljestvice. Cagliari je i dalje bez slavlja, na pretposljednjem mjestu.

Poveo je Empoli u 33. minuti kada je odlično asistirao Anjorin, dok je egzekucija ostavljena za Colomba koji je pogodio za 1:0. Gosti su tri boda potvrdili na samom startu drugog poluvremena.

U 49. minuti je Esposito nakon solo akcije postavio konačnih 2-0, nakon čega je Empoli rutinski sačuvao prednost od dva gola. test