Bayern petardom prohujao kroz Bremen, Kramarićevi opet poraženi

Mario Borko • subota, 21.09.2024.

Od 15:30 sati odigrane su četiri utakmice četvrtog kola Bundeslige. Bayern je nakon devet golova Dinamu, na gostovanju kod Werdera zabio pet. Bochum je prokockao prvu pobjedu sezone u samoj završnici, a Kramarićev Hoffenheim je izgubio treću zaredom...

Augsburg i Mainz otvorili su golijadom (2:3) u petak četvrto kolo Bundeslige, a efikasnost se nastavila i u subotu. U četiri utakmice koje su startale od 15:30 vidjeli smo 15 golova, a ponovo je prednjačio Bayern koji je Werderu zabio pet.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bavarci su u utorak ponizili Dinamo s 9:2, a prema Werderu su bili nešto milostiviji. Momčad Vincenta Kompanyja treću utakmicu zaredom je zabila minimalno pet golova i slavila s 0:5. Do prvog su stigli u 23. minuti kada je Harry Kane asistirao Michaelu Oliseu.

Devet minuta kasnije Olise je asistent, a Jamal Musiala je napravio ono što nije uspio protiv Zagrepčana. 2:0 je bio rezultat na poluvremenu, a onda je luda sekvenca od osam minuta otklonila sve dvojbe oko pitanja pobjednika, ako ih je uopće bilo.

Igrač utakmice, Olise, odužio se u 57. minuti Kaneu, a u 60. je zabio svoj drugi gol, peti u posljednje tri utakmice. Kane je drugu asistenciju upisao u 65., a u strijelce se upisao Serge Gnabry koji je u igru ušao devet minuta ranije.

Bayern je tako nastavio pobjednički niz i podsjeća na svoje najbolje dane, a Werder je ostao na pet bodova iz četiri utakmice.

Bochum i Kiel u prva tri kola nisu došli do bodova, a u međusobnom su susretu remizirali i tako na dnu ostavili St. Pauli koji je s utakmicom manje ostao na nuli. Kiel je poveo u 15. minuti, Bochum je u 22. i 35. preokrenuo, a pobjedu je ispustio u 89. minuti.

Završilo je 2:2, a Jakov Medić je za Bochum ponovno odradio svih 90 minuta.

Freiburg je u četvrtom kolu stigao do treće pobjede. Na gostovanju kod Heidenheim, Freiburg je s 0:3 slavio na pogon Vincenza Grifa koji je zabio dva gola, a jedan je postigao Ritsu Doan.

Andrej Kramarić briljantno je otvorio sezonu, a u subotu je po prvi puta ostao bez konkretnog učinka. Na gostovanju kod Union Berlina, Hoffenheim je poražen s 2:1. Tom Rothe i Woo-Yeong Jeong u četvrtoj i šestoj minuti dali su Union ogromnu prednost.

Marius Bulter u 67. je uspio zakomplicirati dvoboj, ali domaćini su se uspješno obranili i tako stigli do osmog boda i trećeg mjesta. Hoffenheim je ostao na tri i trenutno je 15. test