Liverpool i Tottenham uvjerljivo slavili, Aston Villa preokrenula Wolvese u završnici

Mario Borko • subota, 21.09.2024.

Od 15 sati odigrano je šest utakmica petog kola engleske Premier lige. Liverpool se nakon šokantnog poraza u prošlom kolu vratio uvjerljivom pobjedom protiv Bournemoutha. Fulham, Tottenham i Aston Villa upisali su domaće pobjede, a preostale dvije utakmice završile su bez pobjednika...

Uzbudljivo je bilo subotnje popodne na engleskim travnjacima. Od 16 sati krenulo je čak šest utakmica, a golova nije nedostajalo. Liverpool nakon šokantnog poraza od Nottingham Forresta u prošlom kolu nije dozvolio iznenađenje protiv Bournemoutha.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Redsi su krenuli furiozno i sve riješili u prvom dijelu. Luis Diaz nastavio je odličnu formu i s dva gola u dvije minute (26. i 28.) načeo goste. Pitanje pobjednika riješeno je već u 37. kada je Darwin Nunez pogodio na asistenciju Mohameda Salaha.

Tottenham je s 3:1 nadigrao Bournemouth. Gosti su šokirali Spurse već u prvoj minuti, Bryan Mbeumo spektakularno je pogodio u 23. sekundi na ubačaj Lewisa-Pottera.

Već u osmoj minuti Tottenham je iskoristio nevjerojatnu grešku gostiju. James Maddison nije uspio zabiti, ali najskuplje pojačanje Spursa u povijesti, Dominic Solanke, dobro je pratilo akciju i poslalo loptu u praznu mrežu.

Spursi su do preokreta došli u 28. minuti kad je, u posljednje vrijeme vrlo osporavani, Brennan Johnson zabio na asistenciju Heung-min Sona. Korejac je bio asistent i u 85. kada je Maddison potvrdio pobjedu Spursa koji su u petom kolu stigli do sedmog boda. Brentford ima jedan manje.

Aston Villa uhvatila je odličnu formu. Nakon pobjede u Ligi prvaka, Lavovi su na Villa Parku srušili Wolverhampton. Gosti su od 25. minute i pogotka Matheusa Cunhe imali vodstvo, ali Villa je preokrenula u završnici.

Ollie Watkins zabio je u 73. za izjednačenje, a Ezri Konsa u 89. i Jhon Duran u 94. su postavili konačnih 3:1. Villa ima četiri pobjede u pet kola, a Wolvesi su ostali na samo jednom bodu.

Newcastle je bio blagi favorit protiv Fulhama u gostima, ali tu ulogu nije opravdao. Raul Jimenez u petoj i Emile Smith Rowe u 22. minuti doveli su domaćina u vodstvo. Harvey Barnes nastavio je odličnu formu i u 46. vratio nadu gostima, ali Reiss Nelson je u 92. potvrdio pobjedu momčadi Marca Silve.

Fulham ima osam bodova, a Newcastle je nakon prvog poraza sezone ostao na deset.

Everton je na gostovanju kod povratnika u ligu Leicestera osvojio prvi bod. Završilo je 1:1. Iliman Ndiaye doveo je Toffeese u vodstvo u 12. minuti, ali Stephy Mavididi donio je Lisicama treći remi i treći bod ove sezone.

Southampton je bio na korak do pobjede protiv Ipswich Towna, ali gosti su bod spasili u 95. minuti. Tyler Dibling zabio je za vodstvo u petoj, a 90 minuta kasnije za goste je poentirao Sam Mors.

Svecima je ovo prvi bod ove sezone, a Ipswich je od ulaska u ligu već treći puta remizirao. test