Serie A, 5. kolo, 21.09.2024, 15:00 h
Venezia 2:0 Genoa
Genoa

Venezia upisala prvu pobjedu sezone, utakmicu obilježila teška ozljeda ukrajinskog reprezentativca

HINA, Mario Borko • subota, 21.09.2024.

Povratnik u Serie A Venezia stigla je do prve pobjede. U petom kolu Venezia je na svom terenu pobijedila Genou, a utakmicu je obilježila teška ozljeda ukrajinskog reprezentativca Ruslana Malinovskog...

Nogometaši Venezije svladali su pred svojim navijačima Genou s 2:0 (0:0) u prvoj subotnjoj utakmici petog kolo talijanske Serie A te tako pobjegli s dna ljestvice.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Oba pogotka su pala u drugom poluvremenu i to nakon što je Finac Joel Pohjanpalo u 58. minuti zapucao kazneni udarac za domaću momčad. Pet minuta poslije Veneziju je u vodstvo doveo Gianluca Busio, a finski napadač se iskupio za nerealizirani jedanaesterac golom u 85. minuti, nakon sjajne akcije i ubačaja Johna Yeboe.

Slika 1 od 1.

Utakmicu je obilježila i teška ozljeda gostujućeg veznog igrača, 31-godišnjeg Ukrajinca Ruslana Malinovskog, kojem je u 47. minuti pri klizećem startu noga zapela za podlogu te je došlo do prijeloma u predjelu desne potkoljenice. Za ukrajinskog reprezentativca ova je sezona zasigurno završena.

Bivši hrvatski reprezentativac Milan Badelj u ulozi kapetana je odigrao cijelu utakmicu za Genou.

Prvom pobjedom u sezoni Venezia je došla do četiri boda čime je s posljednjeg mjesta privremeno skočila na 13. poziciju na ljestvici. Genoa je s bodom više na 11. mjestu. Na vrhu je Torino s 11 bodova iz pet nastupa, a bod manje i utakmicu manje ima drugoplasirani Udinese. test