Podravka u uzbudljivoj završnici opet tijesno poražena

HINA, Mario Borko • subota, 21.09.2024.

Rukometašice Podravke Vegete upisale su u Koprivnici i treći uzastopni poraz u Ligi prvakinja. Koprivničanke su većim dijelom susreta bile u zaostatku, na kraju su došle do izjednačenja, ali su ipak pokleknule u ključnim trenucima...

Rukometašice Podravke Vegete poražene su u Koprivnici od CSM Bukurešta s minimalnih 28:29 (10:14) u utakmici 3. kola skupine A Lige prvakinja.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Matea Pletikosić i Andrea Šimara su postigle po osam pogodaka za Koprivničanke, dok je Katarina Pandža šest puta pogodila mrežu.

Cristina Neagu i Monika Kobilinska su s po šest pogodaka bile najefikasnije kod Rumunjki.

Do sredine prvog poluvremena Podravka je bila rezultatski ravnopravna (5:5), da bi gošće serijom 4-0 došle do prvog osjetnijeg vodstva (5:9) u 18. minuti, iskoristivši tehničke pogreške izabranica Ivice Obrvana.

Gošće su na poluvrijeme otišle s četiri gola prednosti (10:14) i održavale ju do 48. minute (20:24). S dva pogotka Pandže i jednim Šimare, Podravka Vegeta je došla na samo jedan gol zaostatka (23-24). No, rumunjska ekipa je opet u 55. minuti otišla na plus tri (24:27), da bi s dva gola Šimare i jednim Pandže, tri i pol minute prije kraja domaća ekipa izjednačila na 27:27.

Nažalost, Cristina Neagu je s dva pogotka, jednim iz sedmerca, odvela CSM Bukurešt do pobjede.

Podravka Vegeta je tako i drugi put ovoj sezoni Lige prvaka doživjela minimalan poraz na domaćem parketu te je bez ijednog boda na predzadnjem, sedmom mjestu u skupini.

CSM Bukurešt je s četiri boda na trećem mjestu. Ljubljanski Krim Mercator je s maksimalnih šest bodova na vrhu, a četiri boda iz dvije utakmice ima budimpeštanski Ferencvaros.

U sljedećem, četvrtom kolu, Podravka Vegeta će 5. listopada (18 sati) gostovati kod francuskog Metza. test