Split nestao u posljednjih pet minuta i upisao poraz na startu ABA lige

HINA, Mario Borko • subota, 21.09.2024.

U prvoj utakmici nove sezone ABA lige, Split je na Gripama poražen od Igokee. Utakmica je cijelo vrijeme bila vrlo izjednačena, Splićani su pet minuta prije kraja bili u vodstvu, a onda su neobjašnjivo stali i gostima poklonili pobjedu...

Košarkaši Splita otvorili su novu sezonu igranja u ABA ligi domaćim porazom od Igokee koja je slavila na Gripama sa 79:74 (14:14, 21:18, 24:31, 20:11).

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Strijelce Splićana predvodio je Shannon Shorter sa 17 koševa, a imao je i devet skokova te četiri asistencije. Antonio Jordano je postigao 14 poena, a David Škara 11.

Bryce Jones je s 13 koševa i devet asistencija bio najbolji igrač Igokee, a po deset poena postigli su Dragan Milosavljević i Boriša Simanić.

U izjednačenom prvom poluvremenu gosti su u 16. minuti imali šest koševa prednosti (31:25), a na poluvremenu je njihova prednost bila plus tri (35:32). Splićani su u iznimno efikasnoj trećoj četvrtini ubacili 31 koš, jedan manje nego li u cijelom prvom poluvremenu, te su u prvoj minuti zadnje četvrtine bili u plusu od sedam koševa (66:59).

Split je u 35. minuti vodio 69:65, da bi gosti u sljedeće četiri minute napravili seriju 13:0 i tako zasluženo došli do pobjede.

Splićani će u drugom kolu, u subotu 28. rujna, gostovati u Podgorici kod Budućnosti. test