SuperSport HNL, 7. kolo, 21.09.2024, 20:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Dario Bel (Osijek), Marjan Tomas (Vladislavci), Ivan Janić (Ilok)
Dominik Prpić 5' (ag)
Gorica

Hajduk krenuo poklonom obrane, Livaja i Durdov ipak ga odveli do velike pobjede

Branimir Korać • subota, 21.09.2024.

Hajduk je u dvoboj protiv Gorice ušao svjestan kako ga pobjeda vodi na vrh ljestvice i došao je do nje. Slavio je s visokih 4:1 uz sjajan nastup Marka Livaje, ali i dvostrukog strijelca mladog Brune Durdova. Gorica je rano povela, ali i Hajduk se brzo vratio...

Dvoboj protiv Gorice dobro je došao Hajduku, nakon slavlja u derbiju na Maksimiru, igrao je kod kuće protiv na papiru lakšeg protivnika pa je tako dobio priliku potvrditi tri velika boda iz Zagreba.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

To je i učinio, upisao je pobjedu 4:1 na krilima Marka Livaje i Brune Durdova. Livaja je sudjelovao kod tri od četiri gola Hajduka, namjestio je oba za mladog Durdova koji je sjajno reagirao i osigurao pobjedu svojoj momčadi.

Počelo je loše za Splićane.

Već u petoj minuti rani šok na Poljudu. Loše vraćena lopta prema Lučiću, presjekao je to dodavanje Kolar, otišao potpuno iskosa i poslao loptu u peterac gdje ju je Prpić poslao u svoju mrežu.

Hajduk je odmah krenuo po poravnanje, a Gorica je ostala hendikepirana u desetoj minuti. Božidar Radošević zbog ozljede koljena morao je napustiti igru, a na vrata je stao mladi Karlo Žiger.

I prva situacija i odmah pogodak. Goričani su izgubili loptu pred svojim golom, Livajin pokušaj je blokiran, ali lopta mu se vraća, on uočava mladog Durdova koji lijepo zabija za 1:1.

Do kraja prvog dijela novih pogodaka nije bilo iako je bilo još ponešto prilika.

U drugom dijelu Hajduk je slomio otpor Goričana.

U 55. minuti Livaja nova asistencija, a Durdov je fantastičnim udarcem s 18 metara poslao loptu neobranjivo pod gredu.

Nešto više od deset minuta kasnije novi problemi za Goricu. Leš je igrao rukom u svojih 16 metara i dosuđen je kazneni udarac koji Livaja pretvara u pogodak.

Tu je već sve bilo jasno, a točku na i stavio je Niko Sigur u 73. minuti. Rakitić je došao do lopte i ubacio je s lijeve strane na peterac, a tamo Niko Sigur zabija za 4:1.