Marin Čilić nakon prave drame izborio prolaz u polufinale turnira u Hangzhouu!

Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.09.2024.

Marin Čilić izborio je prolaz u polufinale turnira u Hangzhouu! U četvrtfinalu je imao težak meč protiv Japanca Yasutake Uchiyame, ali nakon velike borbe, puno uspona i padova, Čilić je nakon nešto manje od tri sata borbe upisao prolaz u polufinale...

Vrlo zanimljiv dvoboj odigrali su Marin Čilić i Yasutaka Uchiyama. Mogao je Marin i u dva seta dovršiti posao, ali nije uspio privesti drugi set kraju i morao je u treći set.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Marin je sjajno krenuo, u prvom setu igrao je odlično i Uchiyama je tu imao vrlo malo šansi. Za samo pola sata igre dobio je Čilić prvi set, ne dopustivši Japancu niti jednu break loptu dok mu je dva puta uzeo servis.

U drugom setu Marin je odmah spasio tri vezane break lopte, a kod 3:2 dobio je on priliku, došao do 15:40, ali Japanac se izvukao.

Odluka je pala u tie-breaku u kojem je Uchiyama ipak bio bolji sa 7:4 te tako izborio treći set.

U trećem setu Uchiyama se približio pobjedi kada je poveo s 5:3 i imao servis za meč, ali Marin se spašava i poravnava na 5:5. Kod 6:5 Japanac je imao 15:40 i dvije meč lopte, ali i to je Marin spasio kao što se vratio i iz zaostatka 4:1 u 13. igri. Kod 6:5 došao je do svoje prve meč lopte, iskoristio ju je i prošao u polufinale.

Tamo će igrati protiv četvrtog nositelja Brandona Nakashime s kojim se još nije susretao. test