Fiorentina i Bologna napokon pobijedile, hrvatski braniči ostali bez minuta

Mario Borko • nedjelja, 22.09.2024.

U petom kolu Serie A, Fiorentina i Bologna napokon su došle do prve pobjede. Viole su na svom terenu u posljednjim minutama došle do preokreta protiv Lazija, a Bologni je tri boda donio Castro, spektakularnim udarcem s više od 20 metara...

U prve dvije nedjeljne utakmice u Serie A, Fiorentina je s 2:1 bila bolja od Lazija, a Bologna je u gostima, identičnim rezultatom (1:2), svladala Monzu. Svoje su minute na terenu dobili i neki hrvatski igrači.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Viole su napokon stigle do prve pobjede, ali to je bilo uz dosta sreće. Mogle su povesti vrlo rano, već u osmoj minuti kad je Andrea Colpani izašao jedan na jedan s Ivanom Provedelom, no ovaj je sjajno obranio.

Nakon toga Lazio je bio sve opasniji, a do zasluženog vodstva je stigao u 41. minuti. Nuno Tavares je odlično ubacio, a Mario Gila Fuentes glavom pospremio loptu u mrežu.

Raffaele Palladino je već na poluvremenu u igru ubacio Alberta Gudmundsson, a ovaj mu je to vratio na najbolji mogući način. U 49. je realizirao kazneni udarac koji je sam izborio, a u 90. je uspješno realizirao i drugi za konačnih 2:1.

Tavares se od asistenta pretvorio u tragičara jer je skrivio kazneni udarac u samoj završnici. Treba istaknuti vrlo raspoloženog Davida De Geu koji je jedan od najzaslužnijih za prvo ovosezonsko slavlje Viola.

Lazio je doživio drugi poraz i sa sedam bodova je sedmi, a Fiorentina s bodom manje deseta.

Marin Pongračić nije bio u sastavu Fiorentine, vjerojatno je riječ o nekoj ozljede, iako je hrvatski reprezentativac u posljednje vrijeme izgubio status prvotimca.

Bologna je na gostovanju kod Monze također upisala svoju prvu pobjedu ove sezone. Predstavnici Italije u Ligi prvaka ove sezone, poveli su u 24. minuti. Kacper Urbanski je odlično reagirao glavom na ubačaj Kacpera Urbanskog.

Momčad Alessandra Neste vratila se u igru u 43. pogotkom Milana Đurića koji je jedan odbijanac pospremio u praznu mrežu. Gostu su imali apsolutnu dominaciju u posjedu, ali nisu stvarali prilike.

Ipak, pobjedu im je u 80. minuti donio Santiago Castro briljantnim udarcem s više od 20 metara. Bologna je tako nakon poraza i tri remija napokon pobijedila i nalazi se na 11. mjestu sa šest bodova.

Monza je nakon iznenađujućeg remija protiv Intera, izgubila i s tri boda nakon pet kola je 18.

Nikola Moro je u igru ušao u 78. minuti i u kratkom vremenu nije uspio napraviti mnogo. Martin Erlić ostao je na klupi i još čeka na prve minute nakon ozljede. S druge strane kod Monze je Mirko Marić je dobio posljednjih deset minuta, ali nije uspio napraviti ništa značajno. test