Ligue 1, 5. kolo, 22.09.2024, 15:00 h
Monaco
Monaco 3:1 Le Havre
Le Havre

Monaco lakoćom pobijedio, izjednačio se s Parižanima i poslao snažnu poruku Dinamu

HINA, Mario Borko • nedjelja, 22.09.2024.

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, Monaco porazio je Le Havre s 3:1 u susretu petog kola francuskog prvenstva i tako se izjednačio na vrhu prvenstvene ljestvice sa PSG-om...

Nakon što je u četvrtak pobijedila Barcelonu s 2:1 na otvaranju Lige prvaka, momčad iz Kneževine je bila i uspješna u prvenstvu porazivši Le Havre s 3:1.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Monaco je poveo u devetoj minuti golom Jordana Tezea, no gosti su uspjeli izjednačiti nakon pola sata igre preko Dalera Kuzjaeva koji zabio odličan gol vanjskim dijelom kopačke.

Ipak, u nastavku susreta domaćin je prelomio utakmicu s dva gola. Za 2:1 je zabio Eliesse Ben Seghir u 66. minuti, a pobjedu je potvrdio Folarin Balogun četiri minute kasnije.

Treći pogodak je veliko upozorenje za Dinamo. Monaco je visoko pritisnuo protivnika, osvojio loptu i s puno igrača u završnici riješio utakmicu.

Monaco se sada izjednačio na vrhu ljestvice sa PSG-om, oba sastava imaju po 13 bodova, no Parižani su vodeći zbog bolje gol razlike.

Treći je Marseille s 10 bodova, no OM večeras još očekuje derbi kod Lyona. Le Havre je na 11. mjestu sa šest bodova.

Utakmica između Dinama i Monaca na rasporedu je 2. listopada u Zagrebu, a sve je više vidljivo koliko je težak protivnik za Modre stigao iz četvrtog pota. test