Bundesliga, 4. kolo, 22.09.2024, 15:30 h
Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen 4:3 Wolfsburg
Wolfsburg

Bayer se vratio starim navikama i golom u sudačkoj nadoknadi stigao do sva tri boda

Mario Borko • nedjelja, 22.09.2024.

Spektakularnu utakmicu odigrali su u nedjelju Bayer Leverkusen i Wolfsburg. U susretu punom preokreta na kraju su, u svom stilu, slavili aktualni prvaci koji su do pobjedničkog pogotka stigli duboko u sudačkoj nadoknadi...

Nova sezone, stare navike. Tako je najlakše opisati nevjerojatnu pobjedu Bayer Leverkusena protiv Wolfsburga u sklopu četvrtog kola Bundeslige. Aktualni prvaci slavili su s 4:3, a do pobjede su stigli u 93. minuti.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krenulo je vrlo žustro. Već u prvoj minuti Nordi Mukiele je skrenuo loptu u vlastitu mrežu i poklonio gostima vodstvo. Apotekari uzvraćaju u 14. minuti preko Floriana Wirtza, koji je postigao svoj četvrti gol u posljednje tri utakmice. Mladi Nijemac precizno je opalio s ruba 16 metara.

Jonathan Tah zabio je u 32. za preokret i 2:1 vodstvo momčadi Xabija Alonsa, ali Wolfsburg ekspresno dolazi do preokreta. Sebastian Bornauw bio je najviši nakon udarca iz kuta za izjednačenje u 37., a Mattias Svanberg je solo golom izvan 16 metara u sučevom dodatku doveo svoju momčad u vodstvo.

Alonso je napravio dvije promjene na poluvremenu, a Piero Hincapie je nakon samo tri minute na terenu zabio za novo izjednačenje (3:3). Bayer je imao apsolutnu dominaciju, a u 88. je nakon crvenog kartona Yannicka Gerhardta imao igrača više.

Apotekari su prošle sezone nebrojeno puta stizali do bodova u posljednjim minutama, a isto su napravili i danas. Victor Okoh Boniface spretno se snašao u šesnaestercu i bacio u trans 30 tisuća ljudi na BayAreni.

Leverkusen je tako s devet bodova skočio na drugo mjesto, a Wolfsburg je 13. sa samo tri osvojena boda.