Premier liga, 5. kolo, 22.09.2024, 17:30 h
Manchester City 2:2 Arsenal
Arsenal

Arsenal je zamalo srušio City, ali Stones je nakon udarca Kovačića u 98. spasio bod!

Mario Borko • nedjelja, 22.09.2024.

U nevjerojatno uzbudljivoj i sadržajnoj utakmici. Manchester City i Arsenal remizirali su na Etihadu u pravom Premierligaškom okršaju koji je pružio sve što nogomet može pružiti. Joško Gvardiol i Mateo Kovačić odigrali su važne uloge...

Manchester City u lovu je na peti uzastopni naslov prvaka Engleske, a u nedjelju mu je u goste stigao prvi pratitelj u posljednje dvije sezone Arsenal. Bez obzira na to što su Topnici cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje, susret je završio 2:2.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krenulo je burno već od samog starta kad se, nakon što je lopta izvedena s centra, Kai Havertz zabio u Rodrija koji je ostao ležati. Erling Haaland uzvratio je agresijom na drugoj strani, a u devetoj minuti je pobjegao gostujućoj obrani i na asistenciju Savinha zabio za vodstvo Građana.

Norvežaninu je ovo bio deseti pogodak sezone. Nitko nikada nije zabio deset golova u prvih pet kola, a bio je to ujedno i njegov jubilarni 100. gol u dresu Cityja.

U 21. minuti Rodri je u jednom duelu s Thomasom Partyjem pao, uhvatio se za koljeno i nije mogao nastaviti igru. Umjesto njega ušao je Mateo Kovačić.

Samo minutu kasnije Arsenal je brzo izveo slobodni udarac na centru, domaći igrači nisu bili postavljeni, a iskoristio je to Riccardo Calafiori koji je neobranjivo s nekih 18 metara pogodio u suprotni kut Edersona.

Građani su glasno negodovali, ali uzalud. Novi šok za prvake uslijedio je u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je Gabriel Magalhaes bio najviši nakon udarca iz kuta Bukaya Sake i glavom poslao loptu u mrežu.

Topnici su odlično blokirali Edersona, Michael Oliver to nije ocijenio kao prekršaj i City je pao u zaostatak.

Luda sudačka nadoknada prvog dijela dovela je do crvenog kartona za Arsenal. Leandro Trossard je faulirao Bernarda Silvu s leđa i nakon toga je napucao loptu i Oliver je procijenio da je to vrijedno drugog žutog kartona.

U drugom dijelu gledali smo “Viktoriju“ na jedan gol. Arsenal je imao 12 posto posjeda lopte, praktički nije prošao centar, ali se fenomenalno, s desetoricom, branio u svojih 16 metara. Pomogao je i raspoloženi David Raya koji je upisao devet obrana.

City je uputio čak 26 udaraca u drugom dijelu, pokušavali su i Kovačić i Gvardiol, ali put do gola nije mogao naći sve do 97. minute.

Nakon kratko izvedenog udarca iz kuta, lopta je došla do Kovačića čiji je udarac blokiran, a u mrežu ju je pospremio John Stones. Oliver je ubrzo označio kraj, a igrači jedne i druge momčadi imali su si štošta za reći nakon završetka.

Ovo je četvrta utakmica zaredom u kojoj Pep Guardiola nije uspio nadmudriti svog učenika Mikela Artetu. Bez obzira na to, City je ostao vodeći s 13 bodova, a Arsenal je četvrti sa samo dva boda manje.

U prvoj utakmici dana Brighton i Nottingham Forest odigrali su 2:2. Obje su momčadi imali odličan ulazak u prvenstvo, a i nakon međusobnog ogleda ostale su neporažene. Forest je poveo u 13. minuti kada je Chris Wood uspješno realizirao kazneni udarac.

Do kraja prvog dijela Brighton je okrenuo golovima Jacka Hinshelwooda i Dannyja Welbecka. Iako su Galebovi dominirali i u drugom dijelu, Forest je izjednačio u 70. preko Ramona Sose.

Najskuplje pojačanje u povijesti bivšeg prvaka Europe Morgen Gibbs-White zaradio je u 83. minuti crveni karton, ali Forest je izdržao i nakon pobjede protiv Liverpoola ostvario još jedan sjajan rezultat u gostima. test