La Liga, 6. kolo, 22.09.2024, 18:30 h
Villarreal
Villarreal 1:5 Barcelona
Barcelona

Barcelona 'peticom' na teškom gostovanju ostala stopostotna, teška ozljeda Ter Stegena

Mario Borko • nedjelja, 22.09.2024.

Nogometaši Barcelone brzo su se oporavili od poraza u Ligi prvaka od Monaca. Flickova momčad na neugodnom gostovanju kod Villarreala zabila je čak pet golova i tako ostala stopostotna u prvenstvu...

Šokantan poraz Barcelona na startu Lige prvaka od Monaca uvelike je bio determiniran crvenim kartonom Erica Garcije, a izgleda da to uopće nije ostavio traga na samopouzdanju Katalonaca.

Igraj na utakmice LaLige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Flickova momčad slavila je na gostovanju kod Villarreala s 1:5. Barca je do vodstva stigla u 20. minuti. Nakon odlične akcije, Robert Lewandowski je zabio svoj peti gol sezone, a u 35. je postigao i šesti.

Spomenuti Garcia je pucao, Diego Conde je obranio, ali Poljak je prvi na odbijenoj lopti i šalje je u mrežu. Nadu Marcelinhovoj ekipi dao je Ayoze Perez u 38. minuti na asistenciju vrlo raspoloženog Nicolasa Pepea.

Na startu drugog dijela Villarreal je imao priliku potpuno okrenuti utakmicu. Pepe je u 50. minuti pobjegao gostujućoj obrani i zabio, ali milimetarski je bio u nedozvoljenoj poziciji pa je pogodak poništen. Samo minutu kasnije isti igrač je ponovno bio u odličnoj situaciji, ali je Inaki Pena to sjajno obranio.

Rezervni vratar Barcelone u igru je ušao u nadoknadi prvog dijela nakon ozljede Marca-Andrea ter Stegena. Nijemac se uhvatio za koljeno i moguće je da se radio o najgorem, puknuću prednjih križnih ligamenta.

Pena je u 53. minuti bio nemoćan, Yéremy Pino je pucao, ali lopta je odsjela na gredi. I nakon kanonade prema njenom golu, Barcelona je u 58. riješila utakmicu, a strijelac je bio Pablo Torre.

U 67. Lewandowski je promašio svoj deseti kazneni udarac u karijeri i tako propustio doći do 33. hat-tricka u karijeri, a samo dvije minute kasnije Villarrealu je pogodak poništen zbog zaleđa.

Do kraja je Barca zabila još dva gola. Strijelac je u 74. i 83. bio Raphinha, a kod drugog gola posebno je impresivna bila asistencija Lamine Yamala vanjskim dijelom kopačke.

Barca je tako nakon šest kola ostala stopostotna, a najveći rival, Real Madrid, zaostaje četiri boda. U katalonsku prijestolnicu u srijedu dolazi Getafe, a četvrtoplasirani Villarreal dan kasnije putuje u Barcelonu na noge Espanyolu. test