Inter 1:2 Milan
Milan

Milan prekinuo crnu seriju protiv Intera i ostavio Torino na vrhu Serie A

Mario Borko • nedjelja, 22.09.2024.

Nedjeljni Derby della Madonnina nije razočarao. Inter je bio u seriji od šest uzastopnih pobjeda protiv gradskog rivala, ali Rossoneri su joj zasluženo stali na kraj i tako se nakon pet kola bodovno izjednačili s aktualnim prvacima...

Ako se po jutru dan poznaje, ove sezone nas u Serie A očekuje velika borba za naslov. Prethodne dvije Napoli i Inter su bili svijet za sebe, a ove nakon uvodnih pet kola nijedna ekipa ne odskače.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ne bi se to promijenilo ni da je ishod nedjeljnog derbija između Intera i Milana bio drugačiji, ali pobjeda Rossonera od 1:2 protiv gradskog rivala vratila ih je u život i pokazala da Inter ove sezone neće tako lako doći do Scudetta.

Milan je bolje krenuo u utakmicu, a posebno je inspiriran bio Christian Pulišić. Amerikanac s hrvatskom putovnicom imao je na startu jedan slalom kroz Interovu obranu koji nije završio udarcem, ali Nerazzurri ga nisu dovoljno ozbiljno shvatili i “Captain America“ je u desetoj minuti ponovio isto, a ishod je bio drugačiji i Milan je poveo s 1:0.

Inter je nakon toga zagospodario terenom, a do izjednačenja je stigao u 27. minuti. Lautaro Martinez, koji još uvijek čeka na svoj prvi pogodak sezone, navukao je na sebe trojicu braniča i podvalio loptu za Federica Dimarca koji je bio precizan za 1:1.

Bio je to rezultat na poluvremenu, a drugo je po svemu pripalo Milanu. Momčad, vrlo osporavanog, Paula Fonsece je dominirala, u 65. minuti je dobila kazneni udarac koji je VAR opravdano poništio, a Rafael Leao i Tammy Abraham su nakon toga propustili velike prilike.

Činilo se da će Rossoneri unatoč boljoj igri ostati bez pobjede, ali Matteo Gabbia je u 89. minuti donio sva tri boda i veliko slavlje crveno-crnom dijelu Milana.

Tijjani Reijnders je ubacio, a Gabbia je bio najviši u skoku i neobranjivo pogodio. Do kraja je Milan mogao još uvjerljivije slaviti, ali Noah Okafor je promašio “zicer“ koji mu je servirao Samuel Chukwueze.

Milan je tako vezao dvije pobjede u prvenstvu, a Portugalac će na klupi preživjeti još neko vrijeme. Rossoneri idući tjedan na San Siru dočekuju Lecce. Inter se potrošio kod Manchester Cityja u Ligi prvaka, a u prvenstvu je doživio prvi poraz nakon dvije pobjede i dva remija.

Nerazzurri se moraju vaditi protiv Udinesea koji je ugodno iznenađenje na otvaranju sezone, ali je u nedjelju teško stradao kod Rome Ivana Jurića.

Inter je mogao sedmi puta zaredom slaviti protiv Milana i tako ispisati povijest, ali nije uspio. test