Lyon 2:3 Marseille
Marseille

Ćaleta-Car zabio 'svojima' u utakmici u kojoj je Lyon izgubio nemoguće

HINA, Mario Borko • nedjelja, 22.09.2024.

U nevjerojatnoj utakmici, u kojoj smo vidjeli pet golova i lude preokrete, Marseille je slavio kod Lyona i tako se na vrhu Ligue 1 izjednačio sa PSG-om i Monacom. Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car zabio je gol svom bivšem klubu, ali se ipak našao na gubitničkoj strani...

U derbiju petog kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je na gostovanju pobijedio Lyon s 3:2 premda je od pete minute igrao s igračem manje.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Golove za OM zabili su Pol Lirola (69), Ulisses Garcia (82), te Jonathan Rowe (90+5), dok su strijelci za Lyon bili hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car (53) i Rayan Cherki (90+3).

Bila je to nevjerojatna utakmica u kojoj je Lyon imao sve u svojim rukama, ali je ipak ostao bez bodova. Domaćin je od pete minute imao igrača više, u završnici prvog dijela je dobio i kazneni udarac kojeg Alexandre Lacazette nije iskoristio, a potom je u nastavku ispustio prednost od 1:0.

Marseille je već u petoj minuti ostao s igračem manje nakon što je kapetan Leonardo Balerdi napravio dvije nevjerojatne gluposti. Argentinac je dobio prvi žuti karton nakon samo 17 sekundi zbog prekršaja nad Corentinom Tolissom, da bi u petoj minuti vukao Lacazettea zaradivši tako drugu opomenu i isključujući crveni karton.

Vrlo brzo je Lyon mogao i do vodstva, u 10. minuti je Emmanuel Orban nakon kornera sjajno pucao sa škaricama, ali je pogodio vratnicu. OM je s igračem manje uzvratio u 24. minuti kada je nakon brze kontre Valentin Rongier odlično pucao, no Lucas Perri je još ljepše obranio. Najbolju priliku u prvom dijelu Lyon je dobio u sudačkoj nadoknadi nakon što je Rongier igrao rukom. Sudac Benoit Bastien je nakon pregleda video snimke pokazao na bijelu točku. Pucao je Lacazette, ali je Geronimo Rulli sjajno obranio. Napadač Lyona je prvi stigao na odbijenu loptu, ali je iz drugog pokušaja pucao preko gola.

Lyon je ipak poveo u 53. minuti golom hrvatskog reprezentativca koji je zatresao mrežu svog bivšeg kluba. Clinton Mata je osvojio loptu, a potom sjajno ubacio u kazneni prostor gdje će Ćaleta-Car udarcem glavom svladao Rullija. Samo pet minuta kasnije moglo je biti i 2:0. Lacazette je izbio sam ispred gostujućeg vratara, ali je Rulli ponovo izašao kao pobjednik.

Gosti se nisu predavali i u 69. minuti su uspjeli izjednačiti golom Pola Lirole koji je ušao u igru početkom drugog dijela. Asistenciju, već treću ove sezone upisao je Luis Henrique.

Potpuni preokret uslijedio je u 82. minuti. Bila je to još jedna brza kontra OM-a, lopta je došla na desnu stranu do Lirole koji je ubacio u kazneni prostor do Garcije, a ovaj fantastično pogodio za preokret. Lyon je potom jurnuo po izjednačenje i u trećoj minuti nadoknade Rayan Cherki je uspio pogoditi za 2-2.

Tik što se krenulo s centra, Marseille je zabio pogodak za pobjedu. Perri je loše ispucao loptu koja je došla do Rowea, a ovaj je opalio s ruba kaznenog prostora malo iskosa fantastično pogodivši za 3:2.

Lyon je tako i petom kolu doživio već treći poraz ove sezone i trenutno je 14. sa samo četiri boda. Marseille se pobjedom na vrhu prvenstvene ljestvice izjednačio sa PSG-om i Monacom koji također imaju po 13 bodova. test