Atlético Madrid

Gallagher donio Atleticu mršavi bod protiv gradskog rivala

HINA, Mario Borko • ponedjeljak, 23.09.2024.

Atletico Madrid je u šestom kolu LaLige remizirao već po treći put. Madriđani su u gradskom okršaju protiv Rayo Vallecana na kraju izvukli bod. Nešto ranije Athletic Bilbao je bez većih problema svladao Celtu Vigo...

U posljednjem nedjeljnom dvoboju šestog kola španjolske La Lige nije bilo pobjednika, u gradskom duelu su nogometaši Rayo Vallecana i Atletica odigrali 1:1.

Igraj na utakmice LaLige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rayo Vallecano je poveo u 35. minuti kada je iz blizine, praznu mrežu, pogodio Isi Palazón. Domaćin je izdržao u vodstvu do kraja poluvremena, ali je pokleknuo odmah na startu nastavka. Nakon nekoliko driblinga Alexandera Sorlotha lopta je došla do Conora Gallaghera koji je s vrha šesnaesterca naciljao za 1:1 u 49. minuti.

Bio je to već drugi gol za engleskog reprezentativca otkako je krajem kolovoza stigao u španjolsku prijestolnicu. Simeoneova momčad opet je pokazala boljke iz prošle sezone. Bila je vrlo sterilna i može biti zadovoljna bodom kod razigranog Raya za kojeg je u završnici zaigrao i nedavno pridošli James Rodriguez

Ovaj remi je pogurnuo Rayo Vallecano do devetog mjesta na ljestvici, dok je Atletico treći put remizirao u sezoni te je ostao četvrti.

Ranije su nogometaši Athletica iz Bilbaa pobijedili su na svom San Mames stadionu Celtu 3:1. Athletic je time skočio na treće mjesto ljestvice iza Barcelone i madridskog Reala, a junak u nedjeljnoj pobjedi bio je dvostruki strijelac Gorke Guruzeta.

Već u četvrtoj minuti poveo je Athletic nakon što se u gužvi gostujućeg šesnaesterca najbolje snašao Guruzeta. U 25. minuti gosti iz Viga su izjednačili, Iago Aspas je bio precizan s bijele točke, ali Celta je ipak na odmor otišla uz rezultatski zaostatak. Opet je koban po nju bio Guruzeta koji je glavom sjajno pogodio u 39. minuti za 2:1.

U nastavku ogleda Celta je bila aktivnija, tražila je barem bod, ali do njega nije došla. Štoviše, Alvaro Djaló je u 80. minuti postavio konačnih 3:1 za četvrtu pobjedu Athletica u sezoni.

U prvom nedjeljnom susretu nije bilo pobjednika, 1:1 su odigrali nogometaši Getafea i Leganesa. Getafe je time ostao uz Las Palmas jedina momčad u La Ligi koja je i dalje bez prvenstvene pobjede. Getafeu je ovo bio četvrti remi u sezoni, a bod mu je ipak bio dovoljan da preskoči Valenciju i dođe na 18. mjesto ljestvice.

Oba su pogotka postignuta u završnom dijelu dvoboja. Poveli su gosti u 76. minuti kada je Jorge Saenz najbolje reagirao nakon prekida i iz blizine pogodio domaću mrežu. Getafe je do 1-1 stigao nakon što je Borja Mayoral realizirao jedanaesterac u 83. minuti.

U ponedjeljak se igra posljednja utakmica ovog kola, a sastaju se Betis - Mallorca.