SuperSport Prva NL, 7. kolo, 23.09.2024, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Kulušić, Alen Jakšić, Patrik Tkalčević; 4. sudac: Ante Jurić
Mario Tadić 4'
Vukovar 1991

Vukovarci rano poveli i prednost sačuvali do kraja!

Petar Jenjić • ponedjeljak, 23.09.2024.

Odigrana je još jedna utakmica sedmog kola SuperSport Prve NL, a do nove pobjede stigao je Vukovar 1991 koji je slavio na gostovanju kod Rudeša s 0:1...

Tin Matić
46'
44
Marko Đira
63'
42
Aurel Limani
79'
8
Petar Čuić
89'

Martin Majnovics
57'
6
Jakov Biljan
57'
7
David Mateo Mejia Moscoso
63'
17
Noah Vuko
90'+5'
23
Karlo Bungić
90'+5'
Trener
Branko Karačić

Nogometaši Vukovara 1991 nastavljaju s dobrim ulaskom u novu sezonu. U susretu sedmog kola SuperSport Prve NL upisali su novu, šestu pobjedu i podebljali prednost na vrhu ljestvice na pet bodova ispred Opatije.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zanimljiva i sadržajna bila je utakmica u Zagrebu protiv Rudeša koji je bio na lijepom nizu pobjeda, ali danas nije uspio doći do nove. U tome ga je uvelike spriječio i odlični Ivan Mandić na golu Vukovara, a konačan rezultat bio je 0:1.

Vukovarci su rano stigli do vodstva, već u četvrtoj minuti. Ubačaj Robina Gonzalesa iz kornera bio je jako dobar, a loptu je glavom u mrežu skrenuo Mario Tadić. Bio je to sjajan početak za Vukovarce i veliki šok za domaću momčad koja nije uspijevala ozbiljnije zaprijetiti.

Izdvaja se 20. minuta i pokušaj Luke Pasaričeka iz slobodnog udarca iskosa, ali otišlo je van okvira gola. Dvije minute kasnije sjajna šansa za goste. Bio je to centaršut Vukovaraca, Tadić je glavom vratio za Pelka koji je pucao na isti način, no Karlo Kralj briljantno je obranio.

Prvi dio prvog poluvremena pripao je gostima, a drugi dio ipak domaćinu, no promjene rezultata nije bilo. Najbliže pogotku Rudeš je bio zahvaljujući poigravanju Ivana Mandića koji je umalo postigao autogol, no lopta je završila na stativi.

Odmah po ulasku u igru, početkom drugog poluvremena, Tin Matić je imao šansu. Paul Bismarck je izgubio loptu na rubu svog šesnaesterca, no Matić je pucao pokraj gola. Pet minuta kasnije dvije vezane obrane Mandića. Prvo je glavom pucao Matić, a nakon njega je udarac okušao Đorđe Jovanović, no vratar Vukovara odbija oba udarca.

Mandić je još jednom sjajno reagirao u 62. minuti i odbio pokušaj zagrebačke momčadi u korner. U 80. minuti Marko Đira je pucao izvana, lopta je na putu prema golu promijenila smjer, no Mandić je uspio odbiti u korner. Nešto ranije, na drugoj strani, zaprijetio je Pelko, no od bloka je otišlo u korner.

Osam minuta kasnije dobra situacija za goste, pucao je Pelko sa šest metara, ali obranio je to Kralj. test