Borna Gojo preko četvrtog nositelja do drugog kola turnira u Francuskoj

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 23.09.2024.

Borna Gojo nije imao laganog protivnika na startu Challengera u Orleansu. Igrao je protiv četvrtog nositelja Luce van Asschea, ali svladao ga je preokretom u tri seta...

Nakon dugačke pauze zbog ozljede, Borna Gojo polako hvata formu, a to je potvrdio i na startu kvalitetnog Challengera u Orleansu. Prvi protivnik bio mu je Francuz Luca van Assche, 111. igrač svijeta.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Francuz je bolje ušao u meč i dobio je prvi set u završnici sa 6:4, kod 4:4 došao je do 15:40 i stekao prednost. Na servisu za set prokockao je prve dvije set lopte, ali realizirao treći i poveo sa 6:4.

U drugom setu dosta slična situacija samo u zamijenjenim ulogama. Gojo je kod 4:3 došao do breaka i nakon toga odservirao za set.

Odluka je pala u trećem setu gdje je Gojo sjajno krenuo, poveo je s 4:0 i nakon toga bez ikakvih problema uzeo je set sa 6:1.

Gojo je meč završio s 20 aseva, imao je 13 break lopti i iskoristio četiri dok je Van Assche imao pet prilika i jednu loptu je iskoristio.