Matej Dodig lakoćom eliminirao Austrijanca na startu turnira u Lisabonu

Mihaela Bradovski • utorak, 24.09.2024.

Matej Dodig potvrdio je odličnu formu glatkom pobjedom u prvom kolu Challengera u Lisabonu. Malo mu se osmijehnula i sreća, u posljednji trenutak dobio je lakšeg protivnika koji mu nije stvorio probleme...

Matej Dodig prošao je u drugo kolo Challengera u Lisabonu. Na startu je svladao Austrijanca Sandra Koppa s dva puta po 6:3.

Igraj na mečeve Challengera u Lisabonu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Imao je tu Dodig malo i sreće, trebao je igrati protiv Thiaga Monteira, prvog nositelja, ali on je odustao od nastupa zbog ozljede ramena pa je uskočio Kopp kao lucky loser.

Kopp je u kvalifikacijama svladao Izraelca Daniela Cukiermana sa 6:4, 6:2, ali je nakon toga izgubio od Enrica Dalla Vallea, međutim ipak je dobio priliku za nastup u glavnom turniru.

Dodig je do pobjede stigao u dva seta za sat i pol igre, s autoritetom je odradio posao i nije dopustio puno toga protivniku.

U cijelom meču Kopp je imao samo jednu break priliku i iskoristio ju je, bilo je to u prvom setu kada je odmah nakon izgubljenog servisa Kopp vratio break, ali odmah nakon toga ponovno je pokleknuo i izgubio set sa 6:3.

U drugom setu Dodig je dominirao, dva puta oduzeo servis protivniku i glatko je slavio.

U drugom kolu imat će teži posao, igrat će protiv boljeg iz meča između Daniela Rincona i Zsombora Pirosatest