Brazil i Ukrajina prvi sudionici četvrtfinala Svjetskog prvenstva u futsalu

Branimir Korać • utorak, 24.09.2024.

Poznati su prvi četvrtfinalisti Svjetskog prvenstva u futsalu. Brazil je tamo došao glatkom pobjedom protiv Kostarike dok je Ukrajina bila bolja od Nizozemske...

Prvi susreti osmine finala Svjetskog prvenstva u futsalu protekli su otprilike u skladu s očekivanjima. Brazil je lakoćom stigao do pobjede protiv Kostarike dok je Nizozemska poražena od Ukrajine.

Igraj na utakmice SP-a u futsalu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Brazilci imaju nevjerojatnu kvalitetu i s razlogom su prvi favoriti za osvajanje titule. Potvrdili su to i u dvoboju s Kostarikom koja je svladana s glatkih i uvjerljivih 5:0.

Najbolji strijelac Svjetskog prvenstva Marcel u petoj minuti doveo je Brazil u vodstvo i već sada došao do brojke od čak devet postignutih golova, koliko je postigao na prošlom Prvenstvu Ferrao koji je tada odnio trofej najboljeg strijelca.

Do odlaska na odmor još jedan pogodak postigao je Felipe Valerio, a u drugom dijelu prvo je mrežu Kostarike pogodio Leandro Lino, a onda je s dva gola priču zaključio Neguinho.

Brazil će igrati protiv boljeg iz meča između Irana i Maroka.

U drugom susretu osmine finala Ukrajina je u neizvjesnijem dvoboju slavila s 3:1 protiv Nizozemske.

Ukrajinci su imali vodstvo na odmoru pogotkom Mihaila Zvariča da bi Said Bouzambou izjednačio u 29. minuti.

Kratko su Nizozemci bili u igri, dvije minute kasnije Andrij Melnik vratio je prednost na stranu Ukrajine, a isti igrač u posljednjoj minuti otklonio je svaku dvojbu oko pobjednika.