Sevilla uzela vrlo važnu pobjedu protiv Valladolida, Osasuni bod u Valenciji

Branimir Korać • utorak, 24.09.2024.

U prva dva današnja susreta sedmog kola La Lige Sevilla je upisala pobjedu protiv Valladolida, a Valencia i Osasuna su remizirali bez pogodaka...

Sevilla je ponovno loše otvorila sezonu i morala je spriječiti novo prosipanje bodova. U goste joj je stigao jedan od onih protivnika koji je po svemu sudeći osuđen na borbu za opstanak, a Sevilla je uspjela doći do pobjede 2:1.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pobjeda je u konačnici zaslužena, domaćin je bio bolji i opasniji, a u završnici susreta riješio je pitanje pobjednika i uzeo sva tri boda.

Sevilla je povela u završnici prvog poluvremena autogolom Davida Torresa, a početkom drugog dijela Valladolid je uzvratio i izjednačio preko Kikea Pereza.

Domaćini su tražili pogodak vrijedan tri boda i do njega su stigli u 85. minuti Chidera Ejuke pogodio je za 2:1. U 90. minuti Marcao je zaradio drugi žuti karton, ali Valladolid nije iskoristio brojčanu nadmoć.

Stanko Jurić kod gostiju je igrao do 86. minute.

U drugom susretu Valencia je ugostila Osasunu, a ovdje pobjednika nije bilo, završilo je 0:0. U konačnici i pravedan ishod nakon dvoboja dva ravnopravna protivnika.