Atalanta
Atalanta 2:3 Como

Prva pobjeda Coma u Serie A nakon više od 21 godine, kiks Atalante u Bergamu

Branimir Korać, HINA • utorak, 24.09.2024.

Vremenski uvjeti ovaj put dopustili su odigravanje posljednjeg susreta petog kola Serie A. U ponedjeljak je susret odgođen zbog pravog potopa u Bergamu, a u utorak je Atalanta doživjela neočekivani potop, Como ju je svladao s 3:2...

U posljednjem susretu petog kola talijanske Serie A dogodilo se iznenađenje, nakon preokreta su nogometaši Coma pobijedili u Bergamu Atalantu s 3:2.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Po rasporedu ova se utakmica trebala odigrati u ponedjeljak, ali je otkazana za utorak zbog jake kiše i natopljenog travnjaka u Bergamu.

Atalanta je povela u 18. minuti kada je loptu lijepo, s vrha šesnaesterca, zahvatio Zappacosta i pogodio za 1:0. No, početkom drugog poluvremena dogodila se prava gostujuća oluja te je Como zabio čak tri gola u samo četrnaest minuta.

Nakon 20-ak sekundi nastavka Strefezza je lijepo pogodio suprotni kut domaćih vrata i izjednačio na 1:1. Potom je u 54. Nico Paz pucao, a lopta se od Kolašinca odbila u domaću mrežu za 2:1 Coma. U 58. minuti sve je sam napravio Fadera i golom za 3:1 potpuno šokirao domaćina. Atalanta je tek smanjila na 2:3 golom Lookmana iz jedanaesterca u 98. minuti.

Time je Como došao do premijerne pobjede ove sezone, dok je Atalanta upisala već treći poraz.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić počeo je utakmicu za Atalantu, ali je zamijenjen u 46. minuti. test