Chelsea hat-trickom Nkunkua do osmine finala EFL Cupa, prošli i Manchester City i Aston Villa

Branimir Korać • utorak, 24.09.2024.

Poznata su još četiri sudionika osmine finala EFL Cupa. Iznenađenja nije bilo, svi članovi Premier lige bili su uspješni i upisali su pobjede...

Najlakši put do osmine finala EFL Cupa imao je Chelsea koji je s uvjerljivih 5:0 slavio protiv vodeće momčadi League Two Barrowa. Enzo Maresca poslao je vrlo jaku postavu na travnjak, a igrači su mu odgovorili glatkom pobjedom.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u prvih pola sata sve je bilo jasno, Chelsea je vodio s 3:0 uz dva pogotka Christophera Nkunkua i autogol Paula Farmana. U drugom dijelu Pedro Neto i još jednom Nkunku zaključili su priču i postavili konačnih 5:0.

Aston Villa je stigla do gostujuće pobjede protiv Wycombea s 2:1. Domaćin je pokušao što više zakomplicirati život Villi, ali gosti su ipak potvrdili da su bolji.

Emiliano Buendia načeo je mrežu domaćina u 55. minuti, a pola sata kasnije Jhon Duran povisio je na 2:0. Wycombe je duboko u sudačkoj nadoknadi uspio samo smanjiti preko Richarda Konea.

Najviše problema imao je Leicester koji je tek boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacio Walsall. Nakon 90 minuta bilo je 0:0, a u raspucavanju nitko od domaćih igrača nije zabio dok su Ricardo Pereira, Conor Coady i Oliver Skipp bili precizni za goste.

Manchester City je u šarenom sastavu eliminirao Watford svladavši ga s 2:1. Mateo Kovačić odgledao je utakmicu s klupe dok je Joško Gvardiol ušao u 76. minuti.

U prvom dijelu City je stekao prednost golovima Jeremieja Dokua i Matheusa Nunesa, a gosti su unijeli zanimljivost smanjivši u 86. minuti preko Toma Inceatest