Real Madrid
Real Madrid 3:2 Alaves

Opuštanje skoro skupo za Real Madrid, Alaves opasno zaprijetio velikim povratkom

Branimir Korać, HINA • srijeda, 25.09.2024.

U posljednjem susretu sedmog kola La Lige neočekivana drama. Real je mirno plovio prema pobjedi, ali je u završnici dopustio Alavesu da smanji na 3:2 i zakomplicira susret. Domaćin je ipak izdržao i upisao pobjedu...

U sedmom kolu španjolske La Lige nogometaši madridskog Reala upisali su petu pobjedu, na svom su terenu s 3:2 bili bolji od Alavesa.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Došao je time Real ponovno na bod zaostatka u odnosu na Barcelonu, ali katalonska momčad ima utakmicu manje.

Već u prvoj minuti Real je probio inače vrlo čvrstu obranu Alavesa. Puno toga je kreirao Vinicus Junior koji je asistirao Lucasu Vazquezu za 1:0. Odličnu su akciju u 40. minuti izveli Mbappe i Bellingham, a francuski nogometaš je lijepo pogodio za 2:0. Do tri gola prednosti Real je došao odmah na startu drugog dijela, strijelac je bio Rodrygo.

Kada se činilo da će Real mirno potvrditi tri boda Alaves je u završnici na brzinu postigao dva pogotka. Strijelci su bili Benavidez u 85. i Kike Garcia u 86. minuti. Sve do kraja Real se gotovo panično branio, ali je nekako sačuvao pobjedu i tri boda.

Od 69. minute za Real je zaigrao kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrićtest