Sjajni Ante Tomić vodio Joventut do vrijedne domaće pobjede

Branimir Korać • srijeda, 25.09.2024.

Odigrani su prvi susreti nove sezone Eurokupa. Već na startu odličnu predstavu imao je Ante Tomić koji je bio prvo ime susreta u pobjedi Joventuta...

Odličan start u novu sezonu Eurokupa imao je Bourg koji je pregazio u gostima Hamburg sa 100:80. Gosti su imali sjajan start, dobili su prvu četvrtinu s 35:16 i nakon toga sve je bilo u njihovom znaku.

Igraj na utakmice Eurokupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U redovima Bourga Adrian Nelson ubacio je 18 poena, a Jean-Marc Pansa dodao je 16 poena. Kod Hamburga Keondre Kennedy dodao je 17 poena uz pet skokova, a Kenneth Ogbe 15 poena.

Zanimljiv dvoboj odigran je u Ankari gdje je Turk Telekom ugostio Lietkabelis. Minutu i pol prije kraja bilo je svega dva razlike za Turk Telekom, gosti su imali dva slobodna bacanja za poravnanje, ali Martynas Varnas oba promašuje, a nakon što je Anthony Brown 58 sekundi prije kraja ubacio za 70:66, tu se susret prelomio.

U pobjedničkom sastavu Yoan Makoundou ubacio je 12 poena, a po 11 poena dodali su Kyle Alexander (devet skokova) i Brown (11 skokova). Kod Lietkabelisa po 12 poena ubacili su Vytenis Lipkevičius, Georgios Kalaitzakis (pet skokova) i Oleksandr Kovljar.

Joventut je na krilima Ante Tomića stigao do pobjede protiv Hapoela iz Tel Aviva 78:75. Tomić je bio sjajan, dominirao je u reketu i bio prvo ime susreta.

Bivši hrvatski reprezentativac za 25 minuta ubacio je 17 poena (8/9 za dva, 1/1 slobodna) uz 12 skokova i dvije asistencije, a pratio ga je Kaiser Evan Bray-Gates sa 16 poena i pet skokova. Michael Ružić za 15 minuta je ostao bez poena (0/1 za dva, 0/2 slobodna) uz jednu blokadu.

Kod Hapoela po 14 poena upisali su Patrick Beverley (šest asistencija) i Bruno Caboclo.

Ravnopravan i zanimljiv dvoboj odigrali su Gran Canaria i Trento, a Gran Canaria je slavila s 84:81. Domaćin je bio bolji i zasluženo slavio, gosti su samo smanjili zaostatak u posljednjim sekundama tricom Jordana Forda.

U pobjedničkom sastavu Mike Tobey ubacio je 20 poena uz osam skokova, a John Shurna dodao je 12 poena i šest skokova. Kod poraženih Ford je bio sjajan s 32 poena uz šut 11/11 za dva, 3/4 za tri, 1/1 slobodna, a Jordan Bayehe dodao je 11 poena. test