Venezuelanci 'fantomskim golom' šokirali Španjolce i poslali ih kući!

Mario Borko • srijeda, 25.09.2024.

U osmini finala Svjetskog prvenstva u futsalu vidjeli smo pravu senzaciju. Venezuela je izbacila apsolutnog favorita Španjolsku. Golove Južnoamerikanaca potvrđivao je VAR, prvi je zabio vratar, a drugog suci nisu ni vidjeli...

Na Svjetskom prvenstvu u Uzbekistanu dogodila se prava senzacija. Venezula, koja je do sad na turniru dva puta gubila sa sedam razlike (Francuska, Iran), pobijedila je jednog od glavnih favorita Španjolsku s 2:1 i tako je poslala kući već u osmini finala.

Igraj na utakmice Futsal Svjetskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bila je to utakmica koja se zaista rijetko viđa. Venezuelanci su poveli u 14. minuti pogotkom vratara Josea Villalobosa koji je dugom loptom pokušao pronaći svog napadača, a španjolski vratar Jesus Herrero je neoprezno istrčao i lopta je završila u mreži.

Tražili su Španjolci prekršaj, suci su pregledali VAR snimku i procijenili da je gol regularan. Španjolci su se u igru vratili u 24. minuti preko Raula Gomeza i činilo se da će spriječiti senzaciju, ali dogodilo se upravo suprotno.

Nešto više od minute prije kraja regularnog dijela Venezuela je još jednom šokirala Španjolce i to na neviđen način. Nakon akcije iz kornera Victor Carreno je snažno pucao, lopta je pogodila unutarnji okvir gola i završila u autu. Suci nisu vidjeli da se lopta zapravo odbila iz gola.

Venezuelanci su počeli slaviti, ali ni oni nisu bili sto posto sigurno da je lopta prešla crtu. Nakon još jedne VAR provjere gol je priznat, Španjolci više nisu imali vremena vratiti se i Venezuela je ostvarila povijesni uspjeh, ušla četvrtfinale, a tamo će igrati protiv Ukrajine koja je ranije pobijedila Nizozemsku 3:1.

Dvostruki svjetski prvaci tako odlaze kući. Na prethodna dva svjetska prvenstva ispadali su u četvrtfinalu, a sada su šokirani još ranije.

Venezueli je ovo drugi nastup na Mundijalu, prije tri godine su ispali u osmini finala, a sad će se boriti za polufinale. test