SuperSport HNK, 1/16 finala, 25.09.2024, 16:00 h, Banjole, Prematinka
Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Vice Vidović (Split), Stipe Brajković (Šibenik)
Arijan Ademi 86'
Dinamo

Dinamo nije dopustio senzaciju, Modri u drugoj brzini do prolaza

Branimir Korać • srijeda, 25.09.2024.

Dinano je izborio mjesto u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Gostovao je u Banjolama i slavio s 3:1, nije to bio nastup na sto posto, ali bilo je dovoljno da se upiše pobjeda protiv objektivno slabijeg protivnika...

Matteo Hrelja
76'
14
Luka Floridan
76'
17
David Luchesi
77'
88
Luka Miškulin
82'
55
Roni Vujičić
87'
Sandro Perković

Dinamo je odradio posao u Banjolama i upisao pobjedu. Modri su igrali u drugoj brzini, razlika u kvaliteti bila je ogromna, ali domaćin može biti zadovoljan već činjenicom da je pružao jak otpor i nije doživio potop kako se najavljivalo.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U početku susreta Dinamo je došao do dva brza gola, odmah je krenuo snažno kako bi razbio tu početnu nervozu.

Već u šestoj minuti Dario Špikić poslao je loptu u mrežu i tako načeo domaćina.

Četiri minute kasnije već je 2:0, Špikić je ovaj put asistirao, ubacio je s desne strane pred vrata za Kulenovića koji lakoćom zabija.

Činilo se tada da bi domaćin mogao upisati uvjerljiv poraz, ali u nastavku se Dinamo istaknuo uglavnom promašajima.

Pokušavali su Modri i uglavnom promašivali, a najbliži trećem kolu bili su u 30. minuti kada je Kulenović pobjegao u kontru, prvi pokušaj obranio mu je vratar Tepšić, a iz drugog pokušaja pogađa vratnicu.

I onda u 34. minuti Banjole smanjuju zaostatak. Loša reakcija Dinamove obrane je kažnjena, sam je ostao Kamenicki koji lijepo zabija s 13-14 metara.

Do kraja prvog dijela Dinamo je dva puta bio blizu pogotka, ali Stojkovićev prvi pokušaj sjajno je obranio Tepšić, a drugi put lopta je otišla pokraj vratnice. Još jednom zaprijetio je i Hoxha, ali bez promjene.

U drugom dijelu Dinamo je konstantno imao inicijativu, tražio je taj treći pogodak, a on je stigao tek u završnici susreta.

U 86. minuti Pierre-Gabriel je ubacio, a Ademi krasno glavom zabio za 3:1.

Odmah nakon toga Cordoba je promašio nemoguće s pet metara, ali Dinamo je rutinski priveo susret kraju i slavio s 3:1. test