Liga prvaka, skupina B, 3. kolo, 25.09.2024, 18:45 h
Kolstad 29:25 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagreb pao u posljednjih deset minuta, Kolstad do važne pobjede

Mihaela Bradovski • srijeda, 25.09.2024.

U trećem kolu Lige prvaka rukometaši Zagreba gostovali su kod Kolstada i upisali su poraz 29:25. Dugo su bili u igri za pobjedu, ali domaćin je ipak bolje odradio završnicu susreta...

Nakon sjajnog nastupa i velike pobjede protiv Aalborga, rukometaši Zagreba gostovali su kod Kolstada i upisali poraz 29:25. Moglo je završiti i bolje, ali u završnici susreta domaćin je ipak manje griješio i došao je do pobjede.

Igraj na utakmice >EHF Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije Zagreb najbolje ušao u utakmicu. Ispočetka je djelovao dosta nervozno, rastrgano, s jako puno pogrešaka i Kolstad je to lakoćom kažnjavao te je dosta lako došao do visokih 10:5.

Ipak, do odlaska na odmor Zagreb je uspio uhvatiti u potpunosti priključak, povukao je Timur Dibirov, Matej Mandić bio je dobar na golu te se na poluvrijeme otišlo s poravnatih 13:13.

U drugom poluvremenu dugo se igralo gol na gol i nije bilo praktički nikakvih odvajanja do posljednjih deset minuta.

Tu je Kolstad uspio povezati tri gola i odvojiti se na 25:22 nakon čega Zagreb više nije došao u priliku vratiti se u utakmicu.

Završilo je 29:25 za Kolstad kojeg je Zagreb prošle sezone uspio svladati u oba susreta.

U redovima Zagreba Matej Mandić upisao je 11 obrana, osam golova postigao je Luka Lovre Klarica, a sedam Timur Dibirov. Kod Kolstada 11 obrana imao je Torbjorn Bergeru, a 11 golova postigao je Sigvaldi Björn Gudjonssontest