Igokea nakon Splita svladala i Zadar, na Višnjiku slavila u produžetku

Branimir Korać • srijeda, 25.09.2024.

Zadar nije uspio upisati drugu ovosezonsku pobjedu u ABA ligi. U Zagrebu je imao lagan posao protiv Cibone, ali u svojoj dvorani nije uspio svladati Igokeu koja je slavila u produžetku sa 79:76. Mogli su gosti i u regularnom dijelu do pobjede, ali ubačeni šut došao je nakon isteka vremena...

Zadar je u dobrom raspoloženju dočekao Igokeu, pobjeda protiv Cibone na startu napunila ga je samopouzdanjem i potvrdila kako Danijel Jusup i ove sezone radi dobar posao.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Međutim Igokeu ipak nije uspio svladati, bila je to neizvjesna utakmica u kojoj se Zadar uspio vratiti iz zaostatka, ali u produžetku je ipak upisao poraz.

Prvo poluvrijeme nije bilo dobro, Igokea je već u prvoj četvrtini imala dvoznamenkastu prednost, u drugoj je imala i plus 15 te je na poluvremenu održavala ugodnih 43:30.

Već sam ulazak u drugo poluvrijeme bio je bolji, tu je Zadar napravio seriju 10:0 i odmah se vratio u utakmicu i puhao za vratom gostima.

Do prvog vodstva u drugom dijelu stigli su tricom Klarice minutu i pol prije kraja susreta, uzvratio je tricom Jones, a produžetak Zadru donio je s linije slobodnih bacanja deset sekundi prije kraja Vladimir Mihailović.

Sa zvukom sirene nemoguću tricu iz okreta pogodio je Jones, ali nakon pregleda snimke pokazalo se da je koju stotinku zakasnio i koš nije priznat.

U produžetku je Zadar loše odradio samu završnicu, trica Jeremića donijela je Igokei vodstvo 77:76, zatim Zadrani nisu iskoristili svoj napad da bi Milosavljević četiri sekunde prije kraja s linije slobodnih bacanja zaključio priču.

Kod Zadra Marko Ramljak ubacio je 20 poena uz osam skokova, a Lovro Mazalin dodao je 13 poena i sedam skokova. Kod Igokee Bryce Jones ubacio je 20 poena, a Terrell Carter 14 uz šest skokova. test