Manchester United samo remizirao kod kuće protiv Twentea, Lazio najuvjerljiviji

Mihaela Bradovski • srijeda, 25.09.2024.

Odigrani su prvi susreti prvog kola Europske lige, a početkom nikako ne mogu biti zadovoljni u Manchester Unitedu koji je odigrao neodlučeno protiv Twentea. Dominik Kotarski i Luka Sučić nisu sa svojim momčadima uspjeli doći do pobjede...

Praška Slavia sjajno je otvorila nastup u Europskoj ligi, u gostima kod Ludogoreca slavila je s 2:0. Česi su u sjajnoj formi, ove sezone upisali su čak 11 pobjeda, jedan remi u prvom kolu češkog prvenstva te jedan poraz. On je bio vrlo skup, upisan je u uzvratu kod Lillea s 2:0 te su tako ostali bez Lige prvaka. Protiv Ludogoreca do pobjede su ih odveli Matej Jurašek golom u 37. minuti te Mojmir Chytil u 65. minuti.

Igraj na utakmice Europske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nice je bila vrlo blizu preokreta protiv Real Sociedada, ali se na kraju morala zadovoljiti remijem. U očekivano tvrdoj utakmici bez previše prilika Real Sociedad je poveo i 18. minuti golom Andera Barrenetxee, a u završnici prvog dijela izjednačio je Pablo Rosario. U 53. minuti Jon Pacheco skrivio je kazneni udarac, ali Alex Remiro brani udarac Evanna Guessanda. Luka Sučić igrao je od 69. minute umjesto Braisa Mendeza.

Manchester United ne može biti zadovoljan početkom natjecanja, odigrao je na startu samo 1:1 na Old Traffordu protiv Twentea. Bio je United bolji, ali realizacija mu nije bila dobra. Poveo je United u 35. minuti golom Christiana Eriksena, ali sredinom drugog dijela Sam Lammers je izjednačio i donio bod Twenteu.

Lazio je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjede protiv kijevskog Dynama. Rimljani su u prvom dijelu postigli sva tri pogotka i do kraja susreta promjena više nije bilo. Dvostruki strijelac bio je Boulaye Dia dok je jedan pogodak postigao Fisayo Dele-Bashiru. U drugom dijelu grčki sudac Sidiropoulos podijelio je po jedan crveni karton, Maksimu Bragaruu na jednoj i Tijjaniju Noslinu na drugoj strani.

Anderlecht je krenuo 2:1 pobjedom protiv Ferencvarosa. Imali su Belgijci ugodnu prednost, ali su si zakomplicirali posao u posljednjih deset minuta. Prvo je Nilson Angulo zaradio drugi žuti karton, a zatim je Adama Traore smanjio. U završnici su Mađari probali uzeti barem bod, ali nisu uspjeli. Pogotke za domaćina postigli su Yari Verschaeren i Kasper Dolberg.

Jako dobru utakmicu odigrao je Galatasaray koji je upisao pobjedu protiv PAOK-a s 3:1. Ne samo da je slavio, bio je znatno bolji i svaki drugi ishod bio bi nepravedan. Poveo je početkom drugog poluvremena autogolom Rahmana Babe, a 20 minuta kasnije izjednačio je Ioannis Konstantelias. Ipak u posljednjih 15 minuta domaćin odlazi do pobjede golovima Yunusa Akguna i Maura Icardija. Dominik Kotarski cijelu utakmicu bio je na vratima PAOK-a.

Hoffenheim je bez Andreja Kramarića remizirao 1:1 u gostima kod Midtjyllanda. Bio je na rubu poraza, ali je ipak uzeo bod golom Maxa Moerstedta u 90. minuti. Domaćin je vodio od 42. golom Darija Osorijatest