Svjetsko futsalsko prvenstvo 2024, nokaut faza, osmina finala, 26.09.2024, 14:30 h
Iran
Iran 3:4 Maroko
Maroko

Maroko ponovno do četvrtfinala Svjetskog prvenstva

Petar Jenjić • četvrtak, 26.09.2024.

Reprezentacija Maroka izborila je četvrtfinale Svjetskog prvenstva u futsalu nakon što je u dvoboju osmine finala bila bolja od Irana...

Futsalska reprezentacija Maroka ponovila je uspjeh s prošlog Svjetskog prvenstva i plasirala se u četvrtfinale. U dvoboju osmine finala slavila je s 4:3 protiv Irana kojem najbolji rezultat ostaje treće mjesto s pretprošlog Svjetskog prvenstva.

Igraj na Argentina - Hrvatska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iran je bolje otvorio utakmicu i poveo u četvrtoj minuti pogotkom Mohammadhosseina Derakhshanija. Međutim, već do kraja prvog poluvremena Marokanci su napravili preokret i došli do tri pogotka prednosti.

Prvo je u sedmoj minuti zabio Khalid Bouzid, da bi četiri minute kasnije autogol postigao Alireza Rafieipour. U 17. minuti poentirao je Soufiane El Mesrar, a u završnici poluvremena za 1:4 zabio je Idriss Raiss El Fenni.

Već u prve dvije minute drugog poluvremena Iranci su smanjili na 3:4 pogocima Hosseina Tayebija i Moslema Oladghbada. Međutim, do kraja susreta rezultat se više nije promijenio, Marokanci su sačuvali prednost.

Za plasman u polufinale igrat će protiv Brazila koji je glatko s 5:0 nadigrao reprezentaciju Kostarike. Upravo su ih Brazilci u istoj fazi svladali na prošlom prvenstvu s 1:0. test