Gaćina i Zeljko upisali pobjede, Kojić izgubio u četiri seta

Petar Jenjić • četvrtak, 26.09.2024.

Tri hrvatska stolnotenisača nastupila su u prvom kolu kvalifikacija za China Smash. Pobjede su upisali Andrej Gaćina i Filip Zeljko, dok je Frane Tomislav Kojić izgubio...

Kvalifikacije za China Smash uspješno je otvorio Andrej Gaćina koji je u tri glatka seta bio bolji od Alfreda Dela Pene iz Novog Zelanda.

Igraj na stolnoteniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

60. stolnotenisač svijeta slavio je protiv 59 mjesta slabije rangiranog protivnika s 11-8, 11-3, 11-5, a za treće kolo kvalifikacija protiv boljeg iz dvoboja Senegalca Ibrahima Diawa i Nijemca Ruwena Filusa.

Filip Zeljko, trenutno 112. na ITTF ljestvici, također je upisao pobjedu u tri seta, a on je bio bolji od Vitora Ishiyja iz Brazila, koji zauzima 78. mjesto na svijetu.

Sva tri seta bila su vrlo izjednačena, a u svakom je hrvatski predstavnik slavio s dva razlike. Prva dva dobio je s 11-9, a treći rezultatom 12-10.

Sada ga čeka meč protiv Austrijanca Daniela Habesohna, 65. stolnotenisača svijeta, koji je slavio protiv Portugalca Joaa Geralda.

Pobjedu jedinu nije uspio upisati Frane Tomislav Kojić, 134. stolnotenisač svijeta, koji je u četiri seta poražen od Austrijanca Andreasa Levenka, trenutno 97. na svjetskoj ljestvici.

Levenko je dobio prva dva seta s 11-6 i 11-9, Kojić je dobio treći s 11-6, ali je Austrijanac s 11-4 uzeo još jedan za plasman u drugo kolo. test