Svjetsko futsalsko prvenstvo 2024, nokaut faza, osmina finala, 26.09.2024, 17:00 h
Portugal
Portugal 1:2 Kazahstan
Kazahstan

Kraj za branitelje naslova, Kazahstan iznenadio Portugalce i čeka Hrvatsku ili Argentinu

Branimir Korać • četvrtak, 26.09.2024.

Reprezentacija Kazahstana novi je četvrtfinalist Svjetskog prvenstva u futsalu. Kazahstan je u osmini finala bio bolji od branitelja naslova Portugala kojeg je svladao s 2:1...

Na prošlom Svjetskom prvenstvu Portugal je u polufinalu sretno izbacio Kazahstan boljim raspucavanjem, ali stigao je odgovor. Kazahstan je uzvratio na ovom Svjetskom prvenstvu i svladao je Portugalce u osmini finala s 2:1.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kao i 2021. godine u Kaunasu, drame nije niti ovaj put nedostajalo. Pobjednik je odlučen u posljednjoj minuti susreta i Kazahstanci su proslavili veliku u pobjedu u najzvučnijem dvoboju osmine finala.

Portugal je bio favorit, imao je seriju od čak 24 utakmice bez poraza na velikim natjecanjima, aktualni je svjetski i europski prvak, međutim čudesni veteran na vratima Kazahstana Higuita radio je čuda i zaustavio Portugalce.

Kazahstan je poveo u 11. minuti golom Čingiza Jesenamanova, ali nakon 16 sekundi igre u drugom poluvremenu Zicky je izjednačio na 1:1.

U samoj završnici susreta, 14 sekundi prije kraja Dauren Tursagulov poslao je loptu u mrežu i odveo Kazahstan u četvrtfinale.