Osječanke bez grupne faze Lige prvakinja, Twente prejak i u uzvratu

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 26.09.2024.

Hrvatske prvakinje, nogometašice Osijeka, nisu imale šanse protiv Twentea. Nizozemke su u oba susreta bile bolji protivnik i u konačnjici su zasluženo s dvije glatkje pobjede izborile prolazak u grupnu fazu Lige prvakinja...

Nogometašice nizozemskog Twentea s uvjerljivih su ukupnih 8:1 pobijedile Osijek, aktualne hrvatske prvakinje, čime su izborile plasman u grupnu fazu Lige prvakinja.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon pobjede u prvom ogledu play-offa, 4:1 na osječkom Gradskom vrtu, igračice Twentea su u uzvratu također bile uvjerljive te su Enschedeu pobijedile 4:0.

Nakon prvog poluvremena Nizozemke su već imale tri pogotka prednosti. Golove su dale Van Dooren u 25., Tuin u 38. minuti te Te Brake u prvoj minuti nadoknade. Sve je zaključeno golom Australke Galic u 50. minuti za konačnih 4:0, odnosno čak 8:1 Twentea. test

Liga prvakinja, play-off (uzvratna utakmica):
Twente - Osijek 4:0 (Van Dooren 25, Tuin 38, Te Brake 45+1, Galic 50), prva utakmica 4:1