Ajax održao lekciju Bešiktašu, Eintracht u završnici ispustio pobjedu protiv Viktorije

Branimir Korać • petak, 27.09.2024.

Odigrane su sve utakmice prvo kola Europske lige. Najuvjerljiviju pobjedu upisao je Ajax koji je vrlo visoko s 4:0 slavio protiv Bešiktaša. Razočarani mogu biti u Eintrachtu koji je vodio s 3:1 protiv Viktorije u završnici i na kraju ostao bez pobjede...

Ajax je odlično otvorio natjecanje u Europskoj ligi te je na svom travnjaku s uvjerljivih 4:0 svladao Bešiktaš. Ne samo da je uvjerljivo slavio, nego je i potpuno nadigrao "sramežljive" Turke.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mrežu Bešiktaša u prvom dijelu načeo je Kian Fitz-Jim, a onda su u drugom dijelu s dva gola Mika Godts i jednim Kenneth Taylor zaključili priču. Josip Šutalo odradio je cijelu utakmicu za domaćina.

Maccabi iz Tel Aviva do 88. minute vodio je kod Brage, ali je na kraju ipak poražen. Domaćin je opako pritisnuo, imao čak 29 udaraca na gol i u konačnici taj pritisak mu se isplatio.

Izraelci su poveli u 30. minuti iz kaznenog udarca golom Oshera Davide, ali u završnici susreta Braga je došla do preokreta. Junak domaćina bio je Bruma koji je zabijao u 88. i 95. minuti. Na kraju su gosti izgubili živce pa su Gavriel Kanichowsky i Tyrese Asante isključeni.

Slično je pobjedu ispustio Eintracht protiv Viktorije Plzen. Imao je 3:1 do 86. minute, a na kraju se morao zadovoljiti remijem 3:3. Igor Matanović kod domaćina je igrao 60 minuta.

Poveo je Eintracht golom Huga Ekitikea, ali tri minute kasnije Pavel Šulc poravnava i na odmor se odlazi s 1:1. U drugom dijelu Eintracht je vratio prednost na svoju stranu, prvo je Junior Dina Ebimbe u 62. minuti pogodio za 2:1, a pet minuta kasnije Rasmus Kristensen zabija za 3:1. Činilo se da će domaćin rutinski slaviti, ali u završnici Prince Adu i Vaclav Jemelka poravnavaju.

Dinamo je u Zagrebu proživljavao teške trenutke protiv Qarabaga, ali je i Tottenham u Londonu. No, Tottenham je imao valjan razlog, od osme minute igrao je bez isključenog Radua Dragusina.

Iako je bio s igračem manje, Tottenham je postigao tri pogotka, a strijelci su bili Brennan Johnson, Pape Matar Sarr i Dominic Solanke. U 58. minuti Tural Bajramov nije iskoristio kazneni udarac.

FCSB je u Bukureštu s glatkih 4:1 svladao latvijski RFS uz dva pogotka Dariusa Olarua te po jedan Daniela Birligee i Mariusa Stefanescua. Žiga Lipušček je bio jedini strijelac za RFS.

Ivan Jurić dugo je čekao na europsku utakmicu u ulozi trenera, a dočekao ju je na klupi Rome protiv Athletic Bilbaa. Morao se zadovoljiti remijem 1:1.

Roma je povela u 32. minuti pogotkom Artjoma Dovbika i održavala je prednost do završnice susreta kada je Athletic izjednačio. U 85. minuti bod mu je donio Aitor Paredes.

Lyon je upisao 2:0 pobjedu protiv Olympiakosa. Francuze su razveselili svojim golovima Rayan Cherki i Said Benrahma. U završnici je Duje Ćaleta-Car postigao autogol, ali srećom po njega VAR je presudio da je ranije bilo zaleđe. test