Mladost i Jug uvjerljivim pobjedama otvorili nastup u kvalifikacijama Eurokupa

Mihaela Bradovski • petak, 27.09.2024.

Odigrane su prve utakmice na kvalifikacijskim turnirima LEN Eurokupa, a hrvatski predstavnici Jug i Mladost upisali su pobjede. Danas će uz Mladost i Jug prve nastupe upisati i Primorje i Solaris...

Vaterpolisti Mladosti domaćini su skupine D kvalifikacijskog turnira Eurokupa te su u prvom susretu igrali protiv Cattara iz Kotora i glatko su slavili s 18:4.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mladost je dominirala od početka susreta, imala je do poluvremena visoku prednost, a u posljednjoj dionici sa 7:0 potpuno je slomila svaki otpor Crnogoraca i vrlo visoko je slavila.

Predvodili su je s po tri gola Andrija Bašić, Franko Lazić i Jan Bušić. Kod Cattara polovicu pogodaka postigao je Dušan Milas.

Jug pak igra na turniru u francuskom Aix en Provencu gdje je domah imao za protivnika domaći Pays d'Aix.

Dubrovčani nisu imali problema, slavili su sa 17:11, a otpor Francuza slomili su u posljednjoj četvrtini. Pays d'Aix čak je i vodio na odmoru s 5:4, ali nastavak je pripao Dubrovčanima.

Marko Žuvela postigao je četiri pogotka, a po tri su dodali Vlaho Pavlić i Sergi Cabanas Pegado. Kod domaćina četiri gola postigao je Taiyo Watanabe, a tri Lluc Bertrantest