Svjetsko futsalsko prvenstvo 2024, nokaut faza, osmina finala, 27.09.2024, 14:30 h
Tajland
Tajland 2:5 Francuska
Francuska

Francuzima se isplatilo kalkulirati, izbacili su Tajland i u premijernom nastupu stigli do četvrtfinala

HINA, Mario Borko • petak, 27.09.2024.

Futsal reprezentacija Francuske pobijedila je u osmini finala Tajland i tako u premijernom nastupu stigla do četvrtfinala. Utakmica je bila vrlo izjednačena, a Francuzi su je na kraju prelomili i uvjerljivo slavili...

Nogometna reprezentacija Francuske izborila je plasman u četvrtfinale Svjetskog futsalskog prvenstva u Uzbekistanu nakon što je u susretu osmine finala porazila Tajland s 5:2.

Igraj na utakmice Futsal Svjetskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Francuska je povela u osmoj minuti golom Bendalija i to je bio jedini pogodak u prvom dijelu. Toure je u 23. minuti povisio na 2:0, a dvije minute kasnije smanjio je Thueanklang.

Mohammed je u 29. minuti vratio Francuze na dva razlike, a Wingwon je u 33. vratio Tajland u život. Francuzi su na to odgovorili golovima Mouhoudinea (38) i Saadaouija (39) za konačnih 5:2 i prolazak među osam najboljih na svijetu.

Francuska će u četvrtfinalu igrati protiv Paragvaja koji je bio bolji od Afganistana s 3:1. Trikolori su se na udaru svjetske javnosti našli jer su u skupini, barem je tako djelovalo, namjerno izgubili od Irana kako bi u četvrtfinalu izbjegli Brazila, a taj im se potez sada isplatio.

Zanimljivo, Francuzima je ovo premijerni nastup na Svjetskom prvenstvu u futsalu. Do sad su na velikim natjecanjima sudjelovali samo jednom i to na Euru 2018. u Sloveniji gdje su ispali u grupi.

U posljednjem susretu osmine finala nešto kasnije se sastaju Hrvatska i Argentina. Pobjednik tog dvoboja u četvrtfinalu će igrati protiv Kazahstana. test