Premier liga, 6. kolo, 28.09.2024, 13:30 h
Newcastle
Newcastle 1:1 Manchester City
Manchester City

Gvardiol sjajnom varkom i realizacijom doveo City u vodstvo, Newcastle iz penala do boda

Mihaela Bradovski, Petar Jenjić • subota, 28.09.2024.

Joško Gvardiol zabio je lijep pogodak za Manchester City na gostovanju kod Newcastlea, no dvoboj šestog kola Premiershipa završio je ipak bez pobjednika, 1:1...

Prva utakmica subotnjeg programa u engleskom Premiershipu odigrana je na St. James Parku gdje je Newcastle, nakon gostujućeg poraza od Fulhama, ugostio Manchester City. Dvoboj je završen bez pobjednika, 1:1, a Građanima je to drugi uzastopni prvenstveni remi, nakon što su proteklog vikenda remizirali s Arsenalom.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Manchester City započeo je "život bez Rodrija" na gostovanju u Newcastleu, a od prve minute na travnjaku su se našli Joško Gvardiol i Mateo Kovačić.

Kovačić drži ulogu korektora veznog reda, a Gvardiol ordinira po lijevoj strani, a u jednom odlasku prema naprijed doveo je City u vodstvo.

U 35. minuti susreta Grealish je proigrao Gvardiola u kaznenom prostoru, on je krasno izbacio varkom Dana Burna, a onda mirno pogodio u suprotni kut iskosa.

U drugom dijelu domaćinu je trebalo nešto više od deset minuta za poravnanje. Gordon je pobjegao Akanjiju, srušio ga je u 16 metara Ederson i dosuđen je kazneni udarac. Izveo ga je sam Gordon i poravnao na 1:1.

Rezultat se do kraja nije promijenio, iako je City bio bliže pobjedničkom golu, nego njegov protivnik. Ovim bodom sada je stigao do 14 bodova čime Liverpool i Aston Villa pobjedama u ovom kolu mogu ga preskočiti na vrhu ljestvice.

I Gvardiol i Kovačić odradili su svoje uloge vrlo dobro i odigrali svih 90 minuta. test