RB Leipzig bez milosti prema Labroviću, Stuttgart s igračem manje do boda

Petar Jenjić • subota, 28.09.2024.

Odigrano je pet utakmica petog kola njemačke Bundeslige. RB Leipzig visoko je slavio na domaćem terenu protiv Augsburga, St. Pauli stigao je do prve pobjede sezone, dok je Heidenheim slavio kod Mainza u utakmici koju je završilo 20 igrača. Borussia Mönchengladbach duboko u sudačkoj nadoknadi došla je do pobjede protiv Union Berlina...

Borussia M. - Union Berlin 1:0

Borussia Mönchengladbach vratila se na pobjedničke staze domaćom pobjedom protiv Union Berlina od 1:0. Gostima je tako nanio prvi poraz u ovoj sezoni.

Igraj na Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedini pogodak na susretu vidjeli smo duboko u sudačkoj nadoknadi, u 97. minuti, kada je poentirao Tomaš Čvančara. Češki nogometaš u igru je ušao u 76. minuti.

Freiburg - St. Pauli 0:3

Nakon što je u prošlom kolu osvojio prvi bod, St. Pauli je danas stigao do prve pobjede sezone. Na gostovanju kod Freiburga slavio je s 0:3.

Gosti su poveli u 12. minuti preko Eliasa Saada na proigravanje Johannesa Eggesteina. Mogli su domaćini do poravnanja u 41. minuti, ali Vincenzo Grifo nije zabio kazneni udarac. Kazna je stigla četiri minute kasnije kada je na drugoj strani poentirao Oladapo Afolayan.

Gosti su do trećeg gola stigli u 73. minuti drugim pogotkom na susretu Saada.

Mainz - Heidenheim 0:2

Jako dobar ulazak u sezonu ima i Heidenheim koji je na gostovanju kod Mainza stigao do nove pobjede. Danas je slavio s 0:2.

Gosti su poveli pogotkom glavom Marvina Pieringera nakon ubacivanja Jonasa Fohrenbacha u 16. minuti. Već u 29. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Andreas Hanche-Olsen.

Snage su postale poravnate u 80. minuti kada je izravan crveni karton zaradio Niklas Dorsch, ali nije to pokolebalo goste koji su šest minuta kasnije stigli do drugog pogotka. Postigao ga je Jan Schöppner.

RB Leipzig - Augsburg 4:0

Nakon gotovo mjesec dana RB Leipzig stigao je do pobjede u Bundesligi. Glatko je slavio na domaćem terenu protiv Augsburga s 4:0 i tako stigao do 11 osvojenih bodova.

Već na isteku desete minute domaćin je došao do vodstva zahvaljujući sjajno pogotku izvana Benjamina Šeška. Ništa nije mogao Nediljko Labrović, kao ni četiri minute kasnije kada je slovenski reprezentativac ponovno poentirao, ovoga puta glavom.

Gosti su mogli smanjiti zaostatak u 27. minuti, penal je izveo Jeffrey Gouweleeuw, ali Peter Gulasci mu je obranio. Odmah na otvaranju nastavka Leipzig je zabio treći pogodak, ispala je obrana Augsburga, a Lois Openda sam izašao pred Labrovića i lakoćom ga matirao.

Punjenje mreže nastavilo se u 57. minuti kada se u strijelce upisao Xavi Simons. Rezultat se do kraja nije više promijenio. Kristijan Jakić odigrao je cijeli susret za gostujuću momčad.

Wolfsburg - Stuttgart 2:2

Jako zanimljivo bilo je na Volkswagen Areni gdje su Wolfsburg i Stuttgart odigrali 2:2. Više za pobjedom može žaliti domaćin koji je u završnici imao prednost i igrača više.

Dobra kombinacija domaće momčad u 20. minuti, Mohamed Amoura proigrao je Jonasa Winda na povratnoj lopti, a danski nogometaš udarcem isprve je matirao protivničkog vratara.

Gosti su poravnali u 32. minuti, Enzo Millot pucao je penal, nije zabio, ali lopta mu se odbila pa je Francuz iskoristio ponuđenu šansu. Gosti su ostali s igračem manje u 63. minuti kada je drugi žuti karton dobio Atakan Karazor.

Iskoristio je to domaćin u 68. minuti kada je Amour, nakon asistencije, upisao i pogodak. Amour je ispunio još jednu rubriku šest minuta kasnije, onu crvenih kartona koju je dobio nakon starta nad Jamieom Lewelingom.

Međutim, Stuttgart je i s igračem manje uspio doći do boda, zabio je Deniz Undav u 97. minuti susreta. Asistencija se piše Maximilian Mittelstadtutest