Četiri gola Colea Palmera u prvom poluvremenu, Arsenal u sudačkoj nadoknadi do pobjede

Petar Jenjić • subota, 28.09.2024.

Odigrano je još pet utakmica šestog kola engleskog Premiershipa. Arsenal je u sudačkoj nadoknadi došao do sva tri boda protiv Leicestera, Everton je upisao prvu pobjedu sezone, a sjajni Cole Palmer zabio je četiri gola u prvom poluvremenu protiv Brightona...

Arsenal - Leicester 4:2

Arsenal se barem privremeno izjednačio na vrhu ljestvice s Manchester Cityjem. Topnici su slavili s 4:2 na domaćem terenu protiv Leicestera i tako došli do 14 bodova, koliko imaju i Građani.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Arsenal je poveo u 20. minuti, Jurrien Timber poslao je loptu s desnog krila u kazneni prostor, a u mrežu je skrenuo Gabriel Martinelli. U završnici prvog poluvremena prednost Topnika podebljao je Leandro Trossard.

Praktički iz ničega gosti su smanjili zaostatak u 47. minuti, uz malo sreće poentirao je James Justin. U svom drugom, pravom dolasku pred gol Arsenala, Leicester je izjednačio. Zaista sjajno iz voleja poentirao je Justin u 63. minuti.

Veliki pritisak Arsenala urodio je plodom u trećoj minuti sudačke nadoknade kada se u strijelce upisao opet Leandro Trossard, a na putu prema golu udarac je skrenuo Wilfred Ndidi. U 99. minuti Kai Havertz potvrdio je pobjedu.

Brentford - West Ham 1:1

Prvi remi ove sezone upisao je Brentford koji je na domaćem terenu odigrao bez pobjednika protiv West Hama. Završilo je 1:1.

Brentford je poveo nakon samo 37 sekundi igre, a drugo kolo zaredom u prvoj minuti poentirao je Bryan Mbeumo. Ovo je treće uzastopno kolo da je Brentford zabio u prvoj minuti susreta, nikome do sada to nije uspjelo u povijesti Premiershipa.

Čekićari su se vratili u 54. minuti nakon krasno odigrane akcije, ali i uz malo sreće. Zabio je Tomaš Souček. Rezultat se do kraja nije promijenio.

Chelsea - Brighton 4:2

Čak šest golova vidjeli smo na dvoboju Chelseaja i Brightona, a svih šest u prvom poluvremenu. Sjajnu utakmicu odigrao je Cole Palmer koji je zabio sva četiri za domaću momčad.

Obrana Chelseaja nije najbolje očistila opasnost pred vlastitim golom, a to je za postizanje pogotka iskoristio Georginio Rutter u sedmoj minuti.

Nakon što je Coleu Palmeru poništen pogodak u 19. minuti, ubrzo nakon toga isti igrač ipak je ispravno zatresao mrežu. Asistent je bio Nicolas Jackson. Još jednom Chelseaju je zbog zaleđa poništen pogodak u 24. minuti, nesuđeni strijelac bio je Jadon Sancho.

Zasluženi preokret stigao je u 27. minuti kada je Palmer poentirao iz kaznenog udarca. Briljantni, zaista briljantni Palmer kompletirao je hat-trick u 31. minuti sjajno izvedenim slobodnim udarcem. Pogodio je pod samu gredu.

Nova, velika greška Roberta Sancheza donijela je smanjenje zaostatka Brightona, a to je iskoristio Carlos Baleba. Obrane zaista nisu bile na vrhuncu danas, ali nešto više Brightonova koja je posustala i u 40. minuti, a ponovno je poentirao Cole Palmer.

Tako je postao prvi igrač u povijesti Premiershipa koji je zabio četiri gola u prvom poluvremenu. U 69. minuti Marc Cucurella je zabio za 5:2, ali gol mu je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Everton - Crystal Palace 2:1

Poklonici Evertona danas su dobili barem malo razloga za zadovoljstvo s obzirom na prvu prvenstvenu pobjedu ove sezone. Nakon preokreta je momčad iz Liverpoola na domaćem terenu slavila protiv Crystal Palacea.

Gosti su poveli već u desetoj minuti susreta, zahvaljujući svojim braničima. Maxence Lacroix je bio asistent, a zabio je Marc Guehi, dok je Jordan Pickford sigurno mogao čvršće reagirati.

Domaćin je izjednačio u 47. minuti kada je krasno izvana pogodio Dwight McNeil. Sedam minuta kasnije isti igrač zabio je za preokret nakon ubacivanja Jacka Harrisona.

Nottingham Forest - Fulham 0:1

Drugu uzastopnu pobjedu upisao je Fulham kojem je bio dovoljan jedan pogodak protiv Nottingham Foresta.

Gosti su poveli iz penala u 51. minuti kada je zabio Raul Jimenez koji je najstrožu kaznu izveo na rubu regularnosti, uz dva zastajanja.