SuperSport Prva NL, 8. kolo, 28.09.2024, 15:00 h, Dugopolje, ŠC Hrvatskih vitezova
Suci: Oliver Romić (Osijek), Kristijan Novosel (Gat), Toni Kontrec (Osijek)

Branimir Korać • subota, 28.09.2024.

U prvom današnjem dvoboju osmog kola SuperSport Prve NL sastali su se Dugopolje i Cibalia. Susret je okončan 1:1, a uvjeti za igru u drugom dijelu bili su potpuno neregularni...

Luka Kekez
67'
9
Boško Jemo
67'
4
Makuochukwu Noble Goziembah
81'
Filip Lišnić
54'
15
Tin Polić
70'
15
Hamza Mešanović
70'
Trener
Siniša Sesar

Prvo poluvrijeme još u redu, ali drugo bez ikakve veze s nogometom. Jaka kiša spustila se nad Dugopolje krajem prvog dijela i već na početku drugog poluvremena veliki dijelovi terena bili su potpuno potopljeni da se trava nije niti vidjela.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako je sudac prošao travnjakom i niti jednom nije uspio dobiti da lopta odskače u ovom bazenu, odluka je pala da se utakmica ipak odigra. Uvjeti su bili nenogometni, ali za Vinkovčane je to bila jedina opcija s obzirom na sve troškove.

U prvom dijelu dok je travnjak bio suh, igralo se solidno, domaćin je bio bolji, imao jednu sjajnu priliku kada je glavom pucao Balić, ali lopta je izbijena s gol linije.

Cibalia je povela u 28. minuti nakon lijepe akcije. Filip Jazvić odlično je prošao desnom stranom i ubacio na peterac gdje je bio Josip Pejić koji glavom zabija za vodstvo.

U drugom dijelu i jedni i drugi su se mučili da uopće nešto naprave u bazenu u Dugopolju, a nekako su se bolje snašli domaćini. Uspjelo je Dugopolje lakše dolaziti do kaznenog prostora, a iz jedna gužve je i zabilo. U 85. minuti Jemo je poslao lopti do Ljubića koji sa 7-8 metara puca i zabija.

Do kraja je domaćin pokušavao doći do preokreta prve domaće pobjede od studenog, ali nije uspio i ostalo je 1:1. test