Osasuna 4:2 Barcelona
Barcelona

Sjajna utakmica Ante Budimira i dva pogotka u pobjedi protiv Barcelone!

Petar Jenjić • subota, 28.09.2024.

U susretu osmog kola španjolske Primere nogometaši Osasune slavili su protiv Barcelone s 4:2, na krilima odličnog Ante Budimira koji je postigao prvi i treći pogodak svoje momčadi...

Posljednji današnji susret osmog kola Primere igrao se u Pamploni gdje je Osasuna odradila sjajnu utakmicu i nanijela Barceloni prvi poraz ove sezone. Prava golijada završila je rezultatom 4:2, a vrlo važan kotačić u slavlju domaćina imao je Ante Budimir.

Igraj na Primeru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Igrala se 18. minuta, Bryan Zaragoza ubacio je s lijeve strane u kazneni prostor, a Budimir u svom stilu glavom poslao loptu u mrežu. Hrvatskom nogometašu to je bio drugi pogodak sezone.

Osasuna je stigla do novog gola u 28. minuti. Sjajno proigravanje Pabla Ibaneza za Zaragozu koji se sjurio prema golu, napravio "rolicu", zaobišao Inakija Penu i vanjskom poslao loptu u mrežu.

Barcelona je smanjila zaostatak u 52. minuti pogotkom Paua Victora, ali puno "zasluga" ima i vratar Osasune Sergio Herrera koji je jako loše reagirao.

Gosti su dominirali tijekom drugog poluvremena, ali do novog pogotka stigao je domaćin. Ante Budimir izborio je kazneni udarac, a zatim ga i mirno realizirao u 72. minuti.

Ante Budimir izašao je iz igre u 77. minuti, a njegovi suigrači zabili su još jedan gol. Sjajan gol postigao je Abel Bretones osam minuta kasnije. U 90. minuti Lamine Yamal smanjio je zaostatak. I taj pogodak zaista je bio prekrasan.

U 96. minuti gosti su pogodili i okvir gola, ali ipak nisu uspjeli unijeti dodatnu ramu. test