1. HRLŽ, 4. kolo, 28.09.2024, 17:00 h
Split 2010 27:27 Dalmatinka

Drama u dalmatinskom derbiju završila bez pobjednika

Sportnet, Petar Jenjić • subota, 28.09.2024.

U susretu četvrtog kola hrvatskog prvenstva za rukometašice, Split 2010 i Dalmatinka odigrali su bez pobjednika 27:27 nakon prave drame u završnici susreta...

Rukometašice Splita 2010 i Dalmatinke unaprijed su odigrale susret četvrtog kola Prve hrvatske rukometne lige i podijelile bodove (27:27). Gošće su do izjednačenja stigle 15-tak sekundi prije kraja, a Splićanke su tako ostale neporažene u ovoj sezoni, dok je Dalmatinka stigla do petog boda.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Splićanke su odigrale gotovo savršenih 15 minuta u prvom dijelu. Gošće su u tom razdoblju zabile samo četiri, a primile čak devet pogodaka i dobrim dijelom se činilo da bi to mogla biti jednosmjerna ulica, ali sjajna Iva Bule uspijeva povući svoju ekipu u preostalom vremenu. Do predaha je dovukla sastav iz Ploča na minus tri (15:12).

Drugim riječima, gošće su u drugoj četvrtini postigle dvostruko više pogodaka nego u prvih 15 minuta.

Splićanke kao da su se u predahu ponovno uspjele presložiti i kopirati početak susreta. Naime, u 44. minuti bile su na golemih osam razlike (23:15), a gošće su dakle postigle samo tri pogotka. Međutim, onda su odgovorile nizom od šest pogodaka za redom i utakmicu vratile u potpunu neizvjesnost. U 52. minuti tako je bilo 23:21 i nitko nije mogao sa sigurnošću reći tko će biti pobjednik.

Za malo mira u ekipi i na klupi, Splićanke su se pobrinule s dva pogotka za redom (25:21), ali onda stiže novi mini uragan sastava Ivana Jerkovića pa je u 57. minuti na semaforu 25:24. U drami koja je uslijedila u posljednje tri minute, bolje su se snašle gošće.

Naime 40-tak sekundi prije isteka vremena Split je imao napad, ali je izgubio loptu. Ana Lovrić je napravila prekršaj, zaustavila kontru gošći i dobila izravni crveni karton. Dalmatinka je shodno pravilima dobila sedmerac. Ruka Ive Bule nije zadrhtala, a u preostalom vremenu domaće nisu uspjele zabiti i tako je ostalo 27:27.

Ukupno 13 obrana imala je Paulina Pavković na domaćim vratima. Po sedam pogodaka dale su Ana Lovrić i Lucija Ercegovac. Kod gošći najbolja Renata Vladimir sa šest pogodaka iz šest pokušaja. Iva Bule dodala je pet golova. test