SuperSport Prva NL, 8. kolo, 29.09.2024, 15:00 h, ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Suci: Ivan Vukančić, Jerko Crnčić, Dominik Benković; 4. sudac: Dario Kulušić
Croatia Zmijavci
Domagoj Čulina 23'
1:0(1:0) Jarun
Jarun

Croatia Zmijavci nastavlja s dobrim rezultatima, upisana nova pobjeda!

Petar Jenjić • nedjelja, 29.09.2024.

U posljednjem susretu ovog vikenda, u sklopu osmog kola SuperSport Prve NL, nogometaši Croatije Zmijavci slavili su s minimalnih 1:0 protiv momčadi Jaruna...

Siaka Bamba
58'
8
Vilim Gec
58'
21
Nikola Šiško
75'
15
Dino Kegalj
88'

Vito Matijević
46'
7
Tomislav Turčin
46'
28
Mateo Tomić
46'
26
Aleks Stojaković
72'
25
Maro Kosović
83'
Trener
Jerko Leko

Do druge pobjede u zadnje tri utakmice, kao i do sedam bodova u tom istom periodu, stigla je Croatia Zmijavci koja je na domaćem terenu slavila protiv Jaruna s minimalnih 1:0. Potpuno zaslužena pobjeda momčadi Ivana Radeljića koja je tijekom većeg dijela susreta bila bolja od konkurenta.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sjajna akcija domaće momčadi u petoj minuti. Odličan dribling Alexandra Kloppa po desnoj strani, lopta je stigla do Roka Ivankovića koji je pucao s osam metara, ali sjajna je obranio Nikola Tony Curcija. Ivanković je okušao udarac i sedam minuta kasnije, opet je morao reagirati gostujući vratar.

Briljantne obrane Curcije u 19. minuti. Prvo je sjajno obranio poluvolej Kaykyja Alvesa, a zatim u nastavku akcije i pokušaj Domagoja Čuline briljantnom paradom. Međutim, ni vratar Jaruna ništa nije mogao četiri minute kasnije. Ubačaj iz auta, Matej Maretić je glavom prebacio za Čulinu koji odlično iz voleja šalje loptu u mrežu.

Iz ostatka poluvremena izdvaja se jedna nezgodna lopta koju je u korner odbio Mario Gudelj, kao i novi udarac Alvesa. Croatijin nogometaš pucao je prizemno u prvi kut, no nova sjajna obrana Curcije zaustavila je udarac. Odmah na poluvremenu Jerko Leko odlučio se za tri zamjene.

U 55. minuti jako dobar solo prodor Karla Abramovića po desnoj strani i udarac u bliži kut, Gudelj je dobro zatvorio prvu stativu. Pet minuta kasnije dobro izveden slobodan udarac gostiju, lopta je od živog zida otišla malo kraj gola. Domaćin je u 66. minuti mogao do vodstva preko Maretića, no nova obrana golmana Jaruna.

Pravih šansi nismo vidjeli na obje strane u narednom periodu, a u 86. minuti Marko Šuto opalio je s više od 30 metara iz slobodnog udarca. Jako dobar pokušaj otišao je kraj stative. Do kraja se izdvaja pokušaj Aleksa Stojakovića koji nije najbolje zahvatio loptu u izglednoj poziciji i poslao je kraj gola. test