Prvijenac Franje Ivanovića potvrdio pobjedu Royale Uniona

Branimir Korać • nedjelja, 29.09.2024.

Royale Union upisao je očekivanu pobjedu u devetom kolu belgijskog prvenstva. Ugostio je Kortrijk i svladao ga s 3:0, a prvi pogodak u domaćem dresu postigao je Franjo Ivanović...

Bivši napadači Rijeke raspucani su ovog vikenda, jučer je Matija Frigan postigao dva pogotka u pobjedi Westerloa kod Standarda, danas je prvijenac u dresu Royale Uniona postigao i Franjo Ivanović.

Igraj na utakmice belgijskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Royale Union ugostio je Kortrijk i nakon serije utakmica bez pobjede bio pod imperativom osvajanja sva tri boda.

U tome je i uspio i to uz dominantan nastup u kojem su gosti imali vrlo malo šanse.

Već u 18. minuti Mohammed Fuseini zabio je za vodstvo Royale Uniona koji je tih 1:0 odnio na odmor.

U drugom dijelu već u 51. minuti Joao Silva autogolom povisio na 2:0.

Franjo Ivanović je sudjelovao kod prvog pogotka, točnije asistirao je Fuseiniju, a u 77. minuti i sam se upisao među strijelce pogodivši za 3:0 što mu je prvi pogodak u dresu novog kluba.

Pet minuta kasnije uz pljesak s tribina napustio je igru. U gostujućem sastavu Roko Šimić igrao je do 56. minute. test