Parma 2:3 Cagliari
Cagliari

Parma se dva puta vratila iz zaostatka, ali Cagliari ipak slavio

Petar Jenjić • ponedjeljak, 30.09.2024.

Zadnja utakmica šestog kola Serie A otišla je na stranu Cagliarija koji je slavio u gostima kod Parme. Domaćin se dva puta vraćao iz zaostatka, ali nije uspio i treći...

U posljednjem susretu šestog kola talijanske Serie A, nogometaši Cagliarija stigli su do svoje prve prvenstvene pobjede sezone. Na gostovanju kod Parme uspjeli su slaviti rezultatom 2:3 u vrlo uzbudljivom dvoboju na stadionu Ennio Tardini.

Igraj na Ligu prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Činilo se nakratko da je Cagliari stigao do vodstva u šestoj minuti kada je iz blizine poentirao Yerry Mina, no pogodak je poništen zbog zaleđa. Obrana Parme ipak je posustala nešto manje od 30 minuta kasnije.

Lijepo je s lijeve strane centrirao Zito Luvumbo, najviši u skoku bio je Nadir Zortea koji glavom skreće loptu u mrežu. Njegov prvi pogodak za Cagliari u četvrtom nastupu ove sezone.

Na poluvremenu je za Parmu ušao Woyo Coulibaly, a upravo je on bio najzaslužniji za poravnanje. Sjajan solo prodor Francuza i povratna lopta na Denisa Manna koji udarcem isprve zabija za 1:1.

Cagliari se vratio u prednost u 75. minuti kada je krasno s ruba 16 metara pogodio Razvan Marin. Domaćin je poravnao u 87. minuti iz kaznenog udarca pogotkom Hernanija, ali tek što je lopta krenula s centra gosti su ponovno poveli preko Roberta Piccolija.