Zagreb, polufinale Kupa Krešimira Ćosića

SPLIT CO: Subotić 6 (2/6), Tomeljak 2 (0/1), Žižić 8 (4/12), Zemljić, Lovrić, Poljak 12 (5/7), Tvrdić 23 (8/17), Mimica, Henjak, Badžim 3 (1/4).

CIBONA VIP: Vranković 3 (1/5), Krstić 10 (4/10), Sesar 14 (4/8), Baker, Prkačin 7 (2/7), Giriček 12 (4/13), Marcelić 6 (1/2), Žurić, Nicević 10 (4/4), Alihodžić 2 (1/3).

Postotak šuta: Split CO 20/49 (41%), Cibona VIP 21/55 (38%)
Skokovi: Split CO 27 (21-6), Cibona VIP 31 (19-12)
Osvojene lopte: Split CO 6, Cibona VIP 14
Izgubljene lopte: Split CO 14, Cibona VIP 12
Blokade: Split CO -, Cibona VIP 1

Zakucavanje Giričeka (Snimio: Dražen Patarčić)

U drugom polufinalu Kupa Krešimira Ćosića u puno uzbudljivijoj i zanimljivijoj utakmici Cibona VIP je pobijedila Split Croatia osiguranje. I jedna i druga momčad odigrale su vrlo loše, no iskusnija i kvalitetnija Cibona ipak je došla do pobjede protiv mladih Splićana.

’Žuti’ su u Zagreb došli bitno oslabljeni bez ozljeđenoga Nikole Vujčića, no usprkos tome ovo polufinale bilo je mnogo zanimljvije od prvoga. U utakmici su bolje ušli ‘cibosi’, te zahvaljujući Giričeku poveli 7:2 i 13:5 u 8. minuti, no Splićani u 12. minuti dolaze na 15:14. Cibona se nakon trice Sesara i Krstića ponovno malo odvaja, no Split predvođen Tvrdićem smanjuje za u prvom dijelu krajnjih 28:26. Bilo je to vrlo loše poluvrijeme u kojem se griješile obje momčadi. Koliko je bilo loše govori sam rezultat, te postotak šut - Cibona 38%, Split 37%.

Na samom početku drugog dijela Cibona se trgnula i nakon jedne Krstićeve, te dvije Sesarove trice u 3. minuti nastavka imala prednost od 11 poena razlike (37:26). Splićani su polako, ali sigurno tu razliku počeli smanjivatii, da bi u 13. minuti nakon Tvrdićevog koša rezultat bio 43:43. No ‘žuti’ su tada stali i promašili nekoliko napada, te izgubili par lopti što je Cibona iskoristila i ponovno stvorila prednost od 10 poena razlike u 17. minuti koju Splićani više nisu mogli stići. Do kraja su Splićani tricama pokušali nešto napraviti, no Cibona je ipak zasluženo pobijedila i ušla u finale. Najefikasniji kod Cibone VIP bio je Sesar sa 14 koševa, Giriček je postigao 12, te Krstić i Nicević po 10 koševa. Kod Splićana najbolji je bio Tvrdić sa 23 koša, te Poljak sa 12 koševa i 11 skokova.

Tricama opasan Tvrdić (Snimio: Dražen Patarčić)

Cibona i Zadar po prvi će se puta sastati u finalu košarkaškog kupa u samostalnoj Hrvatskoj. Njihovi dvoboji u Kupu su odigrani u polufinalu gdje je Cibona pobijedila 92., a Zadar 93. godine. Cibona je pobjednika Kupa bila 95., 96. i 99., a Zadar 1998. godine. Jedno je sigurno - u petak u 20 sati čeka nas veliki spektakl...

IZJAVE:

Petar Bezelj, trener Split CO: ”Čestitke Ciboni i Zadru na izborenom finalu. Mi smo pokazali napredak u obrani, no nekoliko Cibonih skokova u napadu i nekoliko naših izgubljenih lopti bilo je presudno, ali svojim igračima ne mogu ništa zamjeriti.”

Neven Spahija, trener Cibone VIP:”Moji igrači nisu pružili niti 30% svojih mogućnosti. Mi smo odigrali solidnu obranu jer primili smo 54 koša već je napad bio katastrofalan. Ja bih trebao biti sretan jer smo u finalu, no ovakva igra me zadovoljava i meni je bitno kako dobivamo utakmice. Ako mislimo osvojiti kup moramo odigrati puno bolje.”