Španjolska: Barcelona i Real lako do pobjede

Rezultati:

Atletico Madrid – Barcelona 0:3
Espanyol – Real Madrid 0:2
Rayo Vallecano – Valencia 1:3

U subotu su odigrane prve utakmice španjolske nogometne lige. Idealnu priliku za osvetu zbog poraza u polufinalu kupa, Real je dobio u subotu kada je opet gostovao kod Espanyola. Nakon prvog dijela bilo je 0:0. Ipak gol Baljića, nakon preciznog dodavanja Anelke, donio je Madrižanima odlučujuću prednost. To su i potvrdili iz jedanesterca u 87. minuti, kojega je iskoristio Raul. Barcelona je rutinski u gostima pobjedila Atletico Madrid sa 3:0 te nastavila borbu za naslov u Španjolskoj.

Težak udarac doživjeli su Katalonci u 19. minuti, kada je njihov najkonstantniji igrač, Luis Figo morao napustiti teren zbog ozljede. Atletico je nakon nekoliko promašenih prigoda stigla kazna u 40. minuti kada je Sergi doveo Barcelonu u vodstvo. U nastavku Dani u 62. minuti i Gabri u 90. minuti postavljaju konačnih 0:3 za Barcelonu. Pobjedom je Barcelona smanjila prednost Deportiva na samo dve boda. Lider igra u nedjelju protiv Celte na vrućem terenu u Vigu te bi u slučaju poraza mogao igru za vrh totalno zakomplicirati.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913