Hajduk - Dinamo: Je li 2:0 dovoljno za trofej?

HAJDUK - DINAMO - 2:0 (1:0), prekid u 88. minuti
Pomoćnici: Strugačevac (Belišće) i Slivar (Valpovo)

HAJDUK: Pletikosa (7), Miladin (6.5), Jažić (7), Gjuzelov (7), S.Bilić (7), Grdić (6), Miše (7.5) (od 70. Andrić (-)), Musa (6), Baturina (7), Leko (6.5), Vučko (7.5) (od 75. M.Bilić (-))

DINAMO: Ladić (6.5), Šarić (6), Krznar (5.5), Tomas (6), Jurić (5.5), Tokić (5.5), Pavlovič (6) (od 65. Šabić (-)), Bišćan (6.5), Mujčin (5.5), Šokota (5.5) (od 75. Mikić (-)), Šimić (5.5) (od 54. I.Cvitanović (6))

Strijelci: 1:0 - Vučko (37.), 2:0 - Vučko (53.)

Žuti kartoni: Miše (27.), Vučko (38.), Gjuzelov (41.), Grdić (63.), Jažić (80.), Leko (86.) /Hajduk/, Tokić (22.), Bišćan (36.) /Dinamo/
Crveni kartoni: -

Odbojkaši Mladosti iz Kaštela, osvajači Kupa Hrvatske pobrali su prvi pljesak na utakmici, a nakon što je službeni spiker najavio pobjednike Kupa EHF, rukometaše Metković Jamba, poljudske su tribine po prvi put proključale.

Na prvo uzbuđenje čekao se tek minutu od prvog zvižduka suca Kovačića. Tokić je povukao Baturinu u šesnaestercu, što je Križevački sudac ocijenio najstrožom kaznom. No, Musa je pucao slabo, Ladić je bez problema odbio na nogu Miladina, koji gađa vanjski dio vratnice. Sukobi navijača i policije unijeli su nervozu i na teren, pa se malo dobrog nogometa moglo vidjeti. Za Dinamo je u prvom dijelu pokušavao Pavlovič u nekoliko navrata izdaleka, no Pletikosa je njegove pokušaje bez većih problema krotio. U 15. minuti Baturina je dugo oklijevao duboko unutar šesnaesterca, lopta se odbila do Leke koji ju nije dobro zahvatio.

U 36. minuti Bišćan je srušio Musu u kaznenom prostoru, Kovačić je ponovno pokazao na bijelu točku. Ovog puta loptu je uzeo Jurica Vučko i sigurno poslao Ladića u jednu, a loptu u drugu stranu. Minutu prije kraja prvog dijela, agilni Jažić je ušao u šesnaesterac po lijevoj strani, no nikoga od njegovih suigrača nije bilo na povratnoj lopti.

Jažić je otvorio i drugi dio, u 52. minuti je ponovno probio lijevi bok, no Baturina je za malo zakasnio. Ipak, nakon kornera Leke, Miše je glavom vratio loptu u peterac, gdje ju je Vučko glavom zabio u prečku, od koje se odbila iza gol linije za 2:0.

Nakon drugog gola prividno je terenom zagospodarila zagrebačka momčad, no tek zakratko. Bišćan je bio jedini raspoložen kod gostiju, njegovi pokušaji glavom (58. minuta) i nogom (59.) djelovali su najopasnije. U 67. minuti Šarić je probio desnu stranu, no obrana Hajduka je uspjela u zadnjem trenutku skinuti loptu s glave Tome Šokote.

Ladić sačuvao "plave" od katastrofe (Snimio: Dražen Patarčić)

Zadnjih dvadesetak minuta ponovno je uspostavljena ravnoteža, a Igor Musa je u 72. minuti propustio idealnu prigodu matirati Ladića i deklasirati Dinamo. Sam sa nekoliko metara, iskosa s desne strane, ciljao je ravno u Ladića. Utakmica je trajala do 88. minute, kada je zbog sukoba navijača i policije prekinuta.

Opći dojam je da je Hajduk pobjedu zaslužio, odavno Splićani nisu odigrali ovako dobru utakmicu protiv svojih ljutih rivala. Motivirani domaćini željni trofeja na travnjaku su stekli lijepu prednost, hoće li s njom uistinu i putovati na Maksimir na uzvrat - trebalo bismo saznati uskoro.

Petar Nadoveza, trener Hajduka: ”Ja ću govoriti samo o utakmici, ostalo nije u mojoj nadležnosti. Odigrali smo jako dobro, moram biti zadovoljan jer smo nadigrali Dinamo. Iako smo propustili realizirati jedanaesterac već u prvoj minuti, nije nas to psihički opteretilo, dapače, iz minute u minutu smo rasli. Imali smo puno igrača koji su napola spremni, Musa, Miše, Vučko, a ipak smo uspjeli napraviti dobar rezultat i pružiti dobru igru. Mislim da u Maksimiru možemo slaviti.”

Trener Dinama Marijan Vlak nije se odazvao pozivima na Press konferenciju, jer ”nije imao ništa za reći”.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913